צילום: Avi Dishi/Flash90

לאחר שחזר מאפריקה: תושב נהריה בן 60 נפטר ממחלת המלריה

בתחילת השבוע הגיע החולה, תושב נהריה בן 60, לחדר המיון, והתלונן על חום גבוה מזה ארבעה ימים ותחושת בלבול. כמו כן סיפר שחזר מאחת ממדינות אפריקה. לאחר שנשללה מחלת הקורונה, התגלה כי נדבק במלריה, מחלה זיהומית המצויה באזורים טרופיים
 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

ביחידה לטיפול נמרץ שבמרכז הרפואי לגליל בנהריה נקבע מותו של גבר חולה מלריה. החולה הגיע בתחילת השבוע לחדר המיון והתלונן על חום גבוה, בפרטים הוא מסר כי הוא הגיע מאחת ממדינות אפריקה, שם מצוי יותר המחלה מישראל.

בתחילת השבוע הגיע החולה, תושב נהריה בן 60, לחדר המיון, והתלונן על חום גבוה מזה ארבעה ימים ותחושת בלבול. כמו כן סיפר שחזר מאחת ממדינות אפריקה. לאחר שנשללה מחלת הקורונה, התגלה כי נדבק במלריה, מחלה זיהומית המצויה באזורים טרופיים.

מהמרכז הרפואי לגליל נמסר כי הוא אושפז ביחידה לטיפול נמרץ, שם קיבל טיפול ייעודי ממוקד למלריה וטיפול תומך נוסף. תוך שעות ספורות, ביום שלישי האחרון, חלה הידרדרות גדולה במצבו. במשך יומיים וחצי היה החולה במצב קשה, מורדם ומונשם, ולמרבה הצער נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

מנהל היחידה לטיפול נמרץ, ד"ר ניקולה מחול אמר: "ההידרדרות במצבו של החולה היתה מהירה מאוד, והוא סבל מקריסה רב מערכתית, כולל מערכות הכליות, הדם והמוח. אני מבקש מכל אדם המגיע ממדינה טרופית וסובל מחום גבוה, להגיע מיידית ובדחיפות האפשרית לחדר המיון, זאת כדי למנוע את התפשטות המחלה וגרימת נזקים שעלולים להיות בלתי הפיכים".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן