דוברות הכנסת. שמוליק גרוסמן

נתניהו: "כל אזרחי ישראל מברכים על הפתרון שהושג לאיי התיירות" • צפו

ועדת החוקה של הכנסת מכונסת בשעה זו בכדי להכין את חוק ה'איים הירוקים' לקריאה שנייה ושלישית. יו"ר הועדה אמר במפגש עם רה"מ: "צריך לדעת לחיות עם הקורונה לצד הזהירות הנדרשת. החוק של אילת יכול להיות פיילוט טוב גם לאזורים נוספים בהתאם להוראות משרד הבריאות"

 • הכמות מוגבלת: משלוח מנות אישי ממרן הגר"ח קניבסקי שליט"א

  תוכן מקודם

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על העברת הצע"ח האיים הירוקים של ח"כ איתן גינזבורג: "אני רוצה לברך את שר הבריאות יולי אדלשטיין, את יו"ר ועדת החוקה יעקב אשר ואת השר דודי אמסלם שביקשתי מהם להתכנס ולהביא פתרון לאיי התיירות באילת ואזור ים המלח, אלה איים מבודדים לפי כללי הבריאות שלנו, ושמירה על החיים ועל הבריאות של אזרחי ישראל".

עוד אמר נתניהו: "אני חושב שהושג פתרון מצוין ואני רוצה להודות לכם ולהגיד לכם שלא רק תושבי אילת ותושבי ים המלח מברכים, כל אזרחי ישראל מברכים אתכם".

יו"ר ועדת החוקה יעקב אשר אמר במפגש עם רה"מ נתניהו והשרים אדלשטיין ואמסלם: "עבדנו יומם ולילה על הצעת החוק, דאגנו לכל הסקטורים, כי אנחנו בוועדת החוקה עובדים למען כולם. אני מודה לראה"מ, לשר הבריאות אדלשטיין ולשר אמסלם על העבודה המשותפת על נוסח החוק".

הוא הוסיף: "אני מחזק את ידי ראה"מ בהגנה על בריאות אזרחי ישראל, לצד זאת צריך לדעת לחיות עם הקורונה לצד הזהירות הנדרשת. החוק של אילת יכול להיות פיילוט טוב גם לאזורים נוספים בהתאם להוראות משרד הבריאות".

לאחר שאתמול (שלישי) אושר החוק במליאה, בשעה זו ועדת חוקה מכונסת בכדי להכין את החוק לקריאה שנייה ושלישית במליאה.משמעות הצע"ח היא שהממשלה תהיה מחויבת לשקול פתיחת מתקני ספורט, גני שעשועים, חופים, פארקים במרחב הציבורי וכן פתיחת עסקים לרבות קבלת קהל והקלות על התקהלות בהם. כמו כן, את האפשרות לקיום אירועים. זאת בניגוד לנוסח הממשלתי שאינו מחייב זאת.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture