חיים צח לע"מ

ריבלין בב"ב: "הציבור החרדי מתמודד עם התפרצות נגיף השנאה, חייבים להפסיק את ההסתה"

נשיא המדינה סייר היום בחמ"ל הקורונה של ב"ב. ריבלין קיבל סקירה מפי ממונה הקורונה במגזר החרדי רוני נומה וראש העיר בני ברק אברהם רובינשטיין. לאחר מכן, קיים ריבלין הנשיא פגישה עם ראשי הערים החרדיות: רביץ, מאיר רובנשטיין, ישראל פורוש, דן כהן וראש מועצת עמנואל אליהו גפני

נשיא המדינה ראובן ריבלין ביקר בחמ"ל הקורונה של העיר בני ברק ונפגש עם ראשי הערים החרדיות ריבלין ביקר תחילה בחמ"ל הקורונה שבעיר וקיבל סקירה מפי ממונה הקורונה במגזר החרדי אלוף (במיל') רוני נומה וראש העיר בני ברק אברהם רובינשטיין. לאחר מכן, קיים הנשיא פגישה עם ראשי הערים החרדיות: ראש העיר בני ברק אברהם רובינשטיין, ראש מועצת קרית יערים יצחק רביץ, ראש עיריית ביתר עלית מאיר רובנשטיין, ראש עיריית אלעד ישראל פורוש, ראש מועצת רכסים דן כהן וראש מועצת עמנואל אליהו גפני – בה דנו בהמשך הצעדים במאבק בנגיף הקורונה ובהיערכות הערים לחורף.

הנשיא נאם במקום ובפתח דבריו אמר: "הקורונה גבתה מאתנו קורבנות רבים בנפש, והמאבק בה עד היום תובע מאתנו ויתורים קשים ביותר בניהולה התקין של שגרת חיינו. הנגיף, כפי שאנחנו יודעים, לא מבחין בין יהודים ולא-יהודים, נשים וגברים, חילונים, דתיים או חרדים. ויחד עם זאת, ישנן קבוצות באוכלוסייה שאורחות חייהן הופכים אותן לפגיעות יותר. מטבע הדברים, משפחות ברוכות ילדים עלולות להיות רגישות יותר להדבקה; מי שמתכנסים מספר פעמים ביום לתפילה, וללימוד תורה בחברותא, רגישים יותר להדבקה. זה טבעי, ולצערנו החברה החרדית שילמה ומשלמת על כך מחיר כבד, בחיי אדם".

"הציבור החרדי צריך להתמודד יום יום עם ההתפרצות הנוראה של נגיף השנאה. ואת הדברים האלה אני אומר לא רק כאן, בפניכם. אמרתי אותם בכנסת, ואל מול הציבור כולו, חייבים להפסיק את ההסתה נגד הציבור החרדי"

הנשיא המשיך: "גם כשבשורות מלאות תקווה בנוגע לחיסון מתחילות לעשות להן כנפיים, אל לנו לרפות את ידינו במאבק הבלתי מתפשר בהתפשטותו של הנגיף. עוד לא ברור מהי יעילותם של החיסונים שיפותחו, מתי יגיעו, מהן ההשפעות ארוכות הטווח של המחלה, ובאיזה קצב אפשר יהיה להתחסן. עלינו להמשיך ולתכנן את חיינו כאילו אין חיסון באופק, לתכנן איך אנחנו ממשיכים להעניק חינוך מעולה לילדים שלנו, ואני יודע שזו דאגה שמטרידה אתכם במיוחד, איך אנחנו ממשיכים להתפלל, וללמוד בבתי המדרש, איך מקיימים חתונות ללא הדבקה, איך אנחנו מאפשרים את צמיחתו המחודשת של המשק, איך אנחנו מפיגים את בדידותם של הזקנים, איך ייראו חגיגות החנוכה שממש מעבר לפינה? ואיך נציין שוב פעם את פורים? ואפילו את פסח. עלינו להקדים ולהיערך כבר מעכשיו."

הוא הוסיף: ״אחת המסקנות הבהירות ביותר מהמאבק בנגיף עד כה היא הצורך להרחיב את הסמכויות שלכם, ראשי הרשויות המקומיות. אתם, שמכירים מקרוב את הקהילות שהפקידו בידיכם את ניהול הקריות והערים, את היומיום שממנו מורכבים "החיים עצמם", אתם המנהיגים הנכונים לעת הזאת".

ריבלין שיבח את תפקודם של ראשי הרשויות כמנהיגים בעירם ואמר: ״משבר הקורונה פקד אותנו במשמרת שלנו, במשמרת שלכם. אתם נדרשתם ל"חובת ההשתדלות". נדרשתם להנהיג את הקהילות שלכם בתנאים לא פשוטים של חרדה ושל חוסר ודאות. ואחת המסקנות הבהירות ביותר מהמאבק בנגיף עד כה היא הצורך להרחיב את הסמכויות שלכם, ראשי הרשויות המקומיות. אתם, שמכירים מקרוב את הקהילות שהפקידו בידיכם את ניהול הקריות והערים, את היומיום שממנו מורכבים "החיים עצמם", אתם המנהיגים הנכונים לעת הזאת.״

ראש העיר בני ברק, אברהם רובינשטיין שאירח את הנשיא ואת ראשי הרשויות שהגיעו מרחבי הארץ, אמר: "כראש עיריית בני ברק, העיר המנוסה ביותר במאבק נגד הקורונה, הנגיף מטריד אותי אבל מטריד עוד יותר – השסע החברתי העמוק בין המגזרים בשנה האחרונה.
ביקור הנשיא היום מחדד את הרצון העז שלנו, של תושבי העיר בני ברק ושל כלל הערים החרדיות לאחדות. העיר בני ברק מאמינה בבניית גשרים ולא בבניית חומות. כל אדם יודע את אמרת חכמינו כי 'בית המקדש השני חרב בגלל שנאת חינם' – אך אנו רחוקים מלהפיק את הלקח ממנו. החוסן הלאומי שלנו טמון אך ורק באחדות שלנו ובאהבת חינם. כולנו יחד עם אחד, ורק יחד נבנה כאן אומה לתפארת, נצלח אתגרים וננצח בעזרת השם, גם הפעם".


צילום: חיים צח לע"מ

2 תגובות

ההסתה לא התחילה היום, היא כבר משתוללת שנים מאז קרא יעקב נאמן לחרדים ״פרזיטים״, והכליל את כולם למרות שרוב החרדים עובדים ומתפרנסים בכל אופן לא הממשלה מפרנסת אותם, לא מכספי החילונים הם מחתנים את ילדיהם, אבל התקשורת מלאה במאמרי הסתה כאילו שהחרדים חיים על חשבון החילונים, וזה שורש השנאה, ועד שהתקשורת לא תפסיק את העלילות הללו יהיו חיי החרדים בארץ מאד קשים, אם היו עושים את זה נגד ערבים כל הארץ היתה כבר מזמן רועשת

והאמת שזה עצוב שאנחנו היהודים בשסע שכזה שיש שנאה בין אחים זה לא מה שהבורא רוצה מאיתנו והאשמים היחידים זה התקשורת שלוקחת סיפור קיצוני שקורא במגזר והופכת את זה להכללה של כל המגזר שלנו ולא משנה מי צודק ומי אשם כולנו יהודים וכולנו ערבים זה לזה אז די לשנאה וכן לאהבת חינם

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו