David Cohen/Flash90

ישראל בדרך להסכם לאספקת חיסונים עם החברה הבריטית 'אסטרהזניקה'

משרד הבריאות צפוי לחתום בקרוב על חוזה עם חברת התרופות הבריטית שפועלת בשיתוף עם אוניברסיטת אוקספורד לרכישת 10 מיליון מנות חיסונים שיספיקו ל-5 מיליון אזרחים. לשכת ראש הממשלה מבהירה: "אזרחי ישראל לא יחויבו להתחסן"

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • "פעמיים בן" הסגולה הפלאית של ר' חיים פלאג'י זיע"א

  תוכן מקודם

 • ספר התורה של מרן רבי חיים קנייבסקי יכול להיות שלך. ההגרלה מחר!

  תוכן מקודם

בהנחיית ראש הממשלה נתניהו ושר הבריאות אדלשטיין, משרד הבריאות הגיע להבנות עם חברת התרופות הבריטית אסטרהזניקה, ובשעות אלו נסגרים הפרטים האחרונים לקראת חתימה על הסכם לרכישת מיליוני חיסונים של אסטרהזניקה ואוניברסיטת אוקספורד נגד קורונה – כך נמסר בהודעה משותפת למשרד ראש הממשלה, משרד הבריאות וחברת אסטרהזניקה. בהודעה צוין כי "אסטרהזניקה היא מחברות התרופות המובילות בעולם ופרסמה בימים האחרונים תוצאות מעודדות לגבי יעילות החיסון באוכלוסייה המבוגרת".

על פי ההסכם אסטרהזניקה תספק לישראל כ-עשרה מיליון מנות חיסון נגד נגיף הקורונה (AZD1222) שמיועדים לכחמישה מיליון אזרחים. החיסון יימכר לישראל במודל ללא רווח בתקופת המגיפה. ההסכם כולל אספקה של כמות החיסונים הגדולה ביותר שתגיע לישראל. האספקה הראשונית צפויה להגיע לישראל במחצית הראשונה של שנת 2021 בכפוף לאישורי רשויות הרגולטוריות באירופה, ארצות הברית ובישראל.

בלשכת ראש הממשלה אומרים כי "זהו סיומו של עוד מהלך מוצלח, בהובלת ראש הממשלה ושר הבריאות למאמץ הלאומי לרכישת חיסונים, אשר מתבצע בחודשים האחרונים. הפעילות המאומצת מביאה להסכמים עם מספר חברות המפתחות חיסונים בטכנולוגיות שונות, על מנת שהאוכלוסייה בישראל תהנה מהחיסונים היעילים ביותר והמתאימים ביותר שיפותחו להתמודדות עם מגפת הקורונה".

"מדינת ישראל במגעים מתקדמים עם חברות נוספות מתוך כוונה שכל אזרח שיחפוץ להתחסן יוכל לעשות זאת עם החיסונים מהחברות המובילות בעולם". עוד נמסר ש"יובהר כי בניגוד לפרסומים שגויים בתקשורת, אזרחי ישראל לא יחויבו להתחסן, אלא המדינה תדאג להעמיד לרשותם את האפשרות להתחסן במידה ויבחרו בכך".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי מדובר ב"הישג נוסף וחשוב לאזרחי ישראל. המדיניות שלי היא שלכל אחד שירצה להתחסן תהיה את האפשרות להתחסן. עדיפה היערכות יתר מהיערכות חסר. נמשיך לפעול כדי להבטיח שיהיו לנו כמה שיותר חיסונים לכמה שיותר אזרחים, מכמה שיותר מקורות וכמה שיותר מהר".

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין: "מאמץ אסטרטגי של חודשים ארוכים משתלם! מדינת ישראל ניצבת היום עם הסכמי חיסונים של החברות המובילות בעולם. שמנו לנגד עינינו את המטרה שכל אזרח שיחפוץ בכך יוכל להתחסן. באופן זה אני מקווה שנמגר את הנגיף במהירות האפשרית. עד אז אסור לנו להיות שאננים. חייבים להקפיד על ההנחיות – מסכה, ריחוק והיגיינה".

אוהד גולדברג, מנכ"ל אסטרהזניקה ישראל: "זהו הסכם היסטורי בהובלת הנציגות המקומית של החברה שיאפשר הנגשה של החיסון למיליוני אזרחי ישראל כחלק ממדיניות בינלאומית להנגשה שוויונית ורחבת היקף בעולם. כחלק ממחויבותה של החברה לבריאות הציבור, אסטרהזניקה תספק את החיסונים במודל 'ללא רווח' בתקופת המגיפה ותמשיך לעבוד באופן צמוד עם רשויות בריאות ברחבי העולם לרבות משרד הבריאות הישראלי".

"החברה בנתה מערך ייצור המוני חסר תקדים ברחבי העולם על מנת לעמוד ביכולות ייצור מהירות ורחבות היקף, ובמקביל החברה ממשיכה במחקרים על מנת להבטיח את הבטיחות והיעילות של AZD1222. אנו גאים בהתגייסות של החברה, כמו גם של כל תעשיית הביו-פרמצבטיקה, לסייע ולהציל חיים תוך צמצום ההשפעות הקשות, החברתיות והכלכליות, של המגיפה העולמית הזו", דברי מנכ"ל אסטרהזניקה ישראל.

אתמול פרסמו אסטרהזניקה ואוניברסיטת אוקספורד את תוצאות המחקר המשולב שלהן שנמצא בשלב השני מתוך שלושה. המחקר בדק האם מתן החיסון מפעיל את מערכת החיסון של הגוף' ובמקביל נבדקה ההשפעה על מערכת החיסון של אוכלוסייה מעל גיל 56. מדובר על ממצאים מבדיקות הדם של אלה שקיבלו את החיסון.

על פי הממצאים, 100% מהנבדקים, ללא תלות בגיל, פיתחו תגובה חיסונית לאחר קבלת החיסון, גם בקרב קבוצת הצעירים וגם בקרב האוכלוסייה המבוגרת יותר. המחקר התמקד באנשים מעל גיל 56 מתוך הנחה שאצל אוכלוסייה זו התגובה החיסונית עלולה להיות פחותה מזו של צעירים.

מניתוח הממצאים התגלה שלאחר מתן המנה השנייה של החיסון, הייתה תגובה גבוהה כמו זו שנמדדה אצל הצעירים. יתרה מזאת, תוצאות הניסוי הראו שככל שגיל המתחסנים היה גבוה יותר, כך תופעות הלוואי היו קלות יותר. לאחר המנה השנייה נרשמו פחות תופעות לוואי מאשר לאחר המנה הראשונה, ובכל אופן, לא נמצאו ממצאים חריגים בהקשר הזה.

2 תגובות

מה זה החלמאות הזאת, לחטוף מכל הבא ליד, זה כבר החברה השלישית או הרביעית שישראל חוטפת מהם חיסונים מבלי שנבדקו על ידי הרשויות, וזה בזמן שלישראל יש גם איזה חיסון מנס ציונה

ב"ה
תודה ביבי אין עליך!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן