טראמפ עובד ב"סוויטה הנשיאותית" בבית החולים. צילום: הבית הלבן

הרשויות בארה"ב אישרו לשימוש חירום את "קוקטייל התרופות" לקורונה שטראמפ קיבל

מנהל התרופות האמריקני העניק אישור חירום לשימוש בתרופה שאף ניתנה לנשיא האמריקני כשחלה בקורונה. בהודעת המנהל צוין כי הטיפול מיועד לחולים במצב קל עד בינוני שיש סכנה שמצבם יחמיר. ראש המנהל: "הטיפול עשוי לסייע במניעת אשפוז, ולהקל את העומס על מערכת הבריאות שלנו"

מנהל המזון והתרופות האמריקני העניק אמש (ראשון) אישור חירום לשימוש בקוקטייל הנוגדנים של חברת רג'נרון לטיפול בקורונה. מדובר בטיפול ניסיוני שניתן לנשיא דונלד טראמפ בזמן שחלה בנגיף. בהודעת המנהל צוין כי הטיפול מיועד לחולים במצב קל עד בינוני שיש סכנה שמצבם יחמיר. ראש המנהל, ד"ר סטפן האן אמר: "הטיפול עשוי לסייע במניעת אשפוז, ולהקל את העומס על מערכת הבריאות שלנו".

לפי המנהל, צריך לרשום שני סוגים של נוגדנים חד-שבטיים לטובת טיפול במקרים קלים עד בינוניים של חולים בנגיף בקרב מבוגרים וילדים שיש סיכוי גבוה כי תחול הידרדרות במצבם. הדבר כולל חולים בני 65 ומעלה או חולים בעלי מצבים רפואיים כרוניים – כך דווח ב'ישראל היום'.

הטיפול ב"רג'נרון" הוא חלק מסדרת תרופות הכוללת נוגדנים חד-שבטיים, שהם נוגדנים המיוצרים על ידי גוף האדם כדי להיאבק בזיהומים. "קוקטייל הנוגדנים" של Regen-COV2, הכולל בתוכו נוגדן שנוצר על ידי החברה ונוגדן נוסף שנלקח ובודד מחולי קורונה שהחלימו, נוצר כך ששני הנוגדנים נקשרים אל החלבון שבנגיף כדי למנוע ממנו מלהיכנס לתאים בריאים בגוף האדם.

מ"רג'נרון" מסרו לאחר האישור שהתקבל כי הראיות הקליניות מהניסוי שערכו במאושפזים מראה כי לנוגדנים חד-שבטיים, כמו זה שנוצר על ידי החברה, יש את התועלת הטובה ביותר כשהם ניתנים בשלב מוקדם לאחר אבחון של ההדבקה ובקרב חולים שתגובת המערכת החיסונית שלהם טרם תיקנה את עצמה.

גורמים בחברה אמרו כי הם מצפים שיהיה להם מספיק מנות של Regen-COV2 לכ-80 אלף חולים עד סוף החודש, לכ-200 אלף חולים עד השבוע הראשון של ינואר ולכ-300 אלף מאומתים עד סוף ינואר. ה-FDA הוסיף כי התרופה לא מאושרת לשימוש לחולים מאושפזים או לכאלה שנדרשים לקבל טיפול בחמצן.

כזכור, טראמפ קיבל את התרופה כשהייתה בשלב הניסיוני שלה. הנשיא האמריקני אמר: "זו תרופה מדהימה ואני פועל לכך שהיא תהיה זמינה לכולם כדי שכולם יוכלו לקבל טיפול כמו הנשיא", אמר הנשיא האמריקני בחודש שעבר. "אתם תקבלו אותה בחינם כי אתם לא אשמים במה שקרה".

ובתוך כך, בן קרסון, שר השיכון והפיתוח העירוני של ארצות הברית שנדבק בנגיף הקורונה לפני כשבועיים, הודה לנשיא טראמפ על כך שלדבריו הוא הציל את חייו: "הייתי חולה במצב קשה. הנשיא טראמפ עקב אחר מצבי והעביר אותי לטיפול חד-שבטי שהוא עצמו קיבל בעבר, שאני משוכנע שהציל את חיי".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו