צילום: פלאש 90

גנץ מתנקם בחרדים: "דורש להעלות להצבעה ביום ב' את מתווה הקנסות"

רה"מ החליפי דורש לעלות את הקנס על עריכת אירועים מ-5,000 ש"ח ל-10,000 ש"ח ולפתיחת מוסדות חינוך מ-5,000 ש"ח ל-10,000 ש"ח. גורם ביהדות התורה תקף את גנץ: "חוצפה מצד מי שמתיימר להנהיג את מדינת ישראל, שלא יחפש אותנו כערבים"

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ שיגר הערב (רביעי) מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו בו הוא דורש להעלות להצבעה בכנסת את הגדלת הקנסות, כפי שסוכמה בקבינט, כבר ביום ב' הקרוב. גורם ביהדות התורה אמר בתגובה לעיתונאים ישראל כהן כי "מדובר בחוצפה מצד מי שמתיימר להנהיג את מדינת ישראל, שלא יחפש אותנו כערבים. מחוק הגיוס הוא מתחמק למרות ההסכם, וכעת מנסה גם להציק למוסדות החרדים".

ב'מעריב' דווח אתמול כי ביהדות התורה מבהירים כי מבחינתם אין מקום לשום פשרה והקנסות צריכים להישאר כמו שהם היום. השבוע בישיבת סיעה הוחלט להתנגד לכל הפשרות בנושא ואף הודיעו על כך להנהלת הקואליציה. גורם בכיר ביהדות התורה מסר כי "אין עליה דרמטית בשיעור התחלואה ואין כל הצדקה לעלות כעת את סך הקנסות. אנחנו נתנגד לכל יוזמה להעלאת הקנסות בעת הזו".

גנץ כתב היום לנתניהו, כי כבר ב-5.10.20, נידונה הסוגיה בקבינט וכי התקבלה החלטה ב-2.11.20: "בישיבות הקבינט מתאריך 5 באוקטובר 2020 ותאריך 2 בנובמבר 2020 בהן קיבל החלטה על העלאת הקנס לאי עטיית מסיכה מ-500 ש"ח ל-1,000 ש"ח, לעריכת אירועים מ-5,000 ש"ח ל-10,000 ש"ח ולפתיחת מוסדות חינוך שפתיחתם נאסרה מ-5,000 ש"ח ל-10,000 ש"ח".

עוד הוסיף כי "אי מימושה של החלטת הקבינט פוגע ביכולתנו להילחם בתחלואה, לפתוח את המשק ולהגביר את כלי האכיפה שברשותנו. לא יתכן שבזמן שאנו דנים בישיבות הקבינט על דרכים לשמירה על ההנחיות וחיזוק המשמעת והאכיפה, אנו מעכבים מסיבות בלתי ברורות את מימוש ההחלטה. מדובר במסר בעייתי לציבור ונטילת כלי משמעותי ממערכת אכיפת החוק".

"בהתאם להליך המקובל החקיקה שאושרה בקבינט, אושרה בוועדת השרים לחקיקה ומשם הועברה להמשך ההליך בכנסת. אולם עד היום לא קודמה הצעת החוק כמו שקבעו חברי הקבינט. אני דורש, כי נעלה ביום שני הקרוב את הצעת החוק שהניח משרד הבריאות להציל במליאת הכנסת", כותב גנץ לנתניהו.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו