נתניהו: "יהיו לנו מיליוני חיסונים וכל אזרח בישראל שיחפוץ בכך יוכל להתחסן" • צפו

ראש הממשלה ושר הבריאות ערכו סיור במרכז הלוגיסטי "טבע סלא" בשוהם, שצפוי לאחסן ולשנע את החיסונים בתנאים מיוחדים. "לא עומדת בפנינו מגבלה לוגיסטית, בשבוע הבא יוצגו המלצות לאופן החלוקה", אמר נתניהו. אדלשטיין: "להמשיך להתנהג באופן זהיר, אנו במסלול הנכון"


צילום: לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין ביקרו הבוקר ב"מרכז הלוגיסטי טבע סל"א", שעתיד לקלוט, לאחסן ולשנע את החיסונים נגד הקורונה בתנאים מיוחדים. נתניהו קיבל סקירה ממנכ"ל טבע ישראל יוסי אופק על ההיערכות במקום לקראת הגעת החיסונים ועל תנאי הקירור המיוחדים והשינוע למעבדות. בביקור השתתפו גם ראש המל"ל מאיר בן שבת, מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, מנכ"ל סל"א וגורמים נוספים.

נתניהו אמר בתום הביקור כי "אנחנו כאן כדי לראות במגע ישיר את כל יכולת האספקה של החיסונים בטמפרטורות נמוכות, ואח"כ הפשרתם והבאתם אל אזרחי ישראל. אני מתרשם שיש פה מפעל ברמה עולמית, מרכז לוגיסטי שמנוהל היטב, שיכול לקלוט את מיליוני החיסונים שאנחנו מביאים יחד למדינת ישראל, על מנת בעצם לסיים את המגפה. אנחנו ערוכים כאן היטב.

"בשבוע הבא שר הבריאות יביא צוות מקצועי שיציג לי ולשר הביטחון את אופן החלוקה של החיסונים, אבל אנחנו בדרך ליציאה מהמגפה. זה ייקח עוד קצת זמן, כמה חודשים, זה דורש גם את שיתוף הפעולה והמשך המשמעת של אזרחי ישראל, אבל אם נפעל יחד, כמו שפעלנו עד עכשיו, אנחנו בדרך החוצה מהמגפה. פה לא רואים את האור בקצה המנהרה, רואים כבר אבוקה גדולה מאוד".

עוד הוסיף רה"מ: "שני דברים שהם קריטיים: אחד, יהיו לנו מיליוני חיסונים, וכל אזרח בישראל שיחפוץ בכך יוכל להתחסן יותר מפעם אחת; הדבר השני, ממה שאנחנו ראינו כאן היום, אין לנו שום מגבלה לוגיסטית לשימור, הקפאה וחלוקה של החיסונים הללו. זו בשורה חשובה מאוד לקראת סיום המגפה במדינת ישראל".

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר כי "זה שמדינת ישראל חתמה עם חברה כזאת או אחרת זה רק חלק מתהליך שהתחיל לפני כמה חודשים בעבודה מקצועית מסורה של מספר אנשים במשרד הבריאות. אבל ברגע שחותמים על החוזה, העבודה לא מסתיימת אלא רק מתעצמת. עכשיו יש את כל השאלות הלכאורה שגרתיות – הובלה, אחסון, חלוקה, מתן החיסון עצמו ותעדוף. כל הדברים האלה דורשים מאמץ לוגיסטי ענקי".

"הסיור הזה הוא חלק מתהליך שהתחיל לפני כמה חודשים בעבודה מסורה של מספר אנשים כדי להביא לאזרחי ישראל את החיסונים המיוחלים. ברגע שחותמים על החוזה העבודה לא מסתיימת אלא מתעצמת. אנחנו מאוד שמחים שיש לנו פרטנרים כמו טבע וסלא על מנת שייצא לפועל. זה לא רק אור בקצה המנהרה אלא מסלול שאנחנו נמצאים בו. אבל על מנת להגיע לשם צריך לזכור שיש כמה חודשים לא פשוטים לעבור ורק בשת"פ עם הציבור נוכל לחיות חיים סבירים לצד הקורונה".

הפרופסור חזי לוי התייחס למגעים שמקיימת ישראל עם חברות שונות בנוגע לחיסונים למגפה, ואמר: "אנחנו ממשיכים ללחפש עוד מקורות ולהתקדם עם חברות אחרות. הדרך מיציאת החיסון מהמפעל ועד לזרועו של המחוסן מכילה כמה שלבים מורכבים. הדרך עדיין ארוכה, וחייבים להמשיך להתנהג נכון ולא להיות שאננים כדי שתחלואה לא תעלה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture