קרדיט צילום: Official White House Photo by Tia Dufour

קידם את רעיון "חסינות העדר": יועצו של טראמפ למאבק בקורונה התפטר מתפקידו

לפנות בוקר הודיעו בצוות הדוברות של הבית הלבן כי היועץ המיוחד הודיע לנשיא על סיום תפקידו. במכתבו כתב אטלס: "עבדתי קשה והתמקדתי בהצלת חיים ובסיוע לאמריקנים להתמודד עם המגפה - ותמיד הסתמכתי על המדע והממצאים העדכניים ביותר, ללא כל שיקול פוליטי או השפעה אחרת"

יועצו המיוחד לענייני קורונה של נשיא ארצות הברית, ד"ר סקוט אטלס, התפטר מתפקידו לאלתר. כך הודיע לפנות בוקר (שלישי) דובר מטעם הבית הלבן. מקור המעורה בצוות המלחמה בקורונה של הבית הלבן סיפר לרשת CNN כי התפטרותו של אטלס הינה חדשות טובות, עקב כך שלדבריו להשקפותיו ולתיאוריות המפוקפקות שלו אין מקום סביב שולחן הדיונים.

ד"ר אטלס גרר ביקורת לפני כשבועיים אחרי שעודד את תושבי מישיגן להתקומם נגד צעדים למניעת הפצת המגפה שננקטו במדינה. בעקבות דבריו הודיעו באוניברסיטת סטנפורד, שם אטלס הינו פרופסור, שהם מגנים את הדברים ושדבריו כלל אינם מייצגים את עמדת האוניברסיטה.

היועץ המיוחד הוא נוירורדיולוג, והצטרף לצוות היועצים של טראמפ באוגוסט האחרון כעובד ממשלתי מיוחד. הוא מסיים כעת את תקופת העסקתו בבית הלבן לאחר 130 ימים, שבמהלכם התגלעו ויכוחים רבים בינו לבין יתר חברי הצוות.

במכתב ההתפטרות, שנחשף ברשת פוקס ניוז, הודה היועץ לנשיא טראמפ על מינויו לתפקיד, לדבריו "עבדתי קשה והתמקדתי בהצלת חיים ובסיוע לאמריקנים להתמודד עם המגפה – ותמיד הסתמכתי על המדע והממצאים העדכניים ביותר, ללא כל שיקול פוליטי או השפעה אחרת", עוד כתב ד"ר אטלס במכתבו: "ככל שחלף הזמן, כמו כל המדענים והחוקרים בתחום הבריאות, למדתי מידע חדש ונתונים עדכניים מרחבי העולם, במטרה לספק את המידע הטוב ביותר שישרת את טובת הציבור".

יצוין כי היועץ אטלס – תמך בפתיחת המשק, קידם את רעיון "חסינות העדר" השנוי במחלוקת וטען כי הסגרים "מזיקים ביותר".

במהלך כהונתו של ד"ר אטלס, יצאו גורמים שונים בענף הבריאות נגד התבטאויותיו בנוגע לטיפול במגפה. מנהל המכון הלאומי לאלרגיה ומחלות זיהומיות בארה"ב, ד"ר אנתוני פאוצ'י, אמר לגבי אטלס בראיון לוושינגטון פוסט: "יש לי בעיות אמיתיות עם הבחור הזה. הוא אדם חכם, שמדבר על דברים שלדעתי אין לו ידע אמיתי לגביהם".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו