David Cohen/Flash90     

סקר מדאיג: רק 22% מהישראלים בטוחים שיסכימו לקחת את החיסון לקורונה

25% מהישראלים מעידים כי הם חושבים או בטוחים שלא יסכימו להתחסן נגד קורונה. 63% מהנשאלים השיבו כי הם חושבים או בטוחים שיסכימו להתחסן. מחצית מהנשאלים יותר מודאגים מהידבקות, לעומת 28% שהשיבו כי הם מודאגים יותר מהחיסון. 64% סומכים על הממשלה בנושא החיסונים

25% מהישראלים מעידים כי הם חושבים או בטוחים שלא יסכימו להתחסן נגד קורונה, לכשיהיה חיסון זמין בישראל – כך עולה מסקר כאן חדשות שתוצאותיו פורסמו ב'כאן חדשות'. 63% מהנשאלים בסקר כאן חדשות השיבו כי הם חושבים או בטוחים שיסכימו להתחסן, לכשהיה חיסון זמין. 22% השיבו כי בטוח שיתחסנו.

בתשובה לשאלה ממה אתה יותר מודאג – קבלת חיסון שהשפעותיו אינן ידועות, או מהסיכוי להידבק בקורונה, מחצית מהנשאלים בסקר השיבו כי הם יותר מודאגים מהידבקות, לעומת 28% שהשיבו כי הם מודאגים יותר מהחיסון. בתשובה לשאלה האם אתה סומך על הממשלה שתקבל החלטות נכונות לגבי החיסון לקורונה, 64% מהנשאלים השיבו שהם סומכים על הממשלה.

ביחס למדינות אחרות בהן נערכו סקרים דומים, שיעור הנשאלים בסקר שענו "חושב שלא" או "בטוח שלא" בתשובה לשאלה האם יסכימו להתחסן – גבוה משיעור הנשאלים שענו תשובה דומה בבריטניה, גרמניה ואיטליה. גם בארצות הברית העידו רבע מהאזרחים כי לא יסכימו להתחסן, ואילו בצרפת 33% העידו שכנראה או בטוח שלא יתחסנו. בסקרים מדינות אחרות – בבריטניה 43% השיבו שבטוח יסכימו להתחסן נגד קורונה, בגרמניה 35%, באיטליה 38%, בארצות הברית 30% ובצרפת 21%.

אתמול דווח כי ארבעה מיליון מנות של חיסוני חברת פייזר נגד נגיף הקורונה צפויים להגיע לישראל עד סוף החודש הלועזי הנוכחי – כך אמרו גורמים בקופות החולים. לדבריהם, במשרד הבריאות הבהירו כי עליהם להיערך להתחיל לחסן את המטופלים כבר בחודש ינואר (כחודש מהיון). גורם בכיר בקופות החולים העריך כי יש "סיכוי טוב שבחודש פברואר (עוד חודשיים) נהיה בעולם אחר".

גורם באחת הקופות הסביר: "המשמעות היא שנצטרך לחסן שני מיליון איש במנה ראשונה ותוך 21 יום את אותם אנשים במנה שנייה. זה חיסון של 100 אלף איש ליום. זה מאתגר, עבדנו כבר בקצב כזה בחיסוני שפעת, אלא שבחיסוני הקורונה יש אתגר לוגיסטי גדול יותר. הם גם לא מגיעים במזרק מוכן להזרקה והתהליך צפוי לקחת יותר זמן".

ב'חדשות 12' דווח כי גורמים בכירים במשרד הבריאות מקדמים בימים אלה תוכנית להגעת החיסונים לישראל כבר בשבוע הבא, עוד בטרם יתקיים הדיון ב-FDA ביום רביעי, שבו ייתכן מאוד שיוחלט לאשר את החיסון לשימוש. לפי התוכנית, מיד כשיתקבל האישור, ניתן יהיה להתחיל לחסן את האוכלוסייה – ולא יהיה כל צורך להמתין לחיסונים, שכבר יהיו בישראל.

על פי הדיווח, המשלוח הראשון של החיסונים לישראל צפוי להיות גדול הרבה יותר משסברו בתחילה – 4 מיליון חיסונים שיספיקו כדי לחסן 2 מיליון ישראלים (כל מתחסן צפוי לקבל שתי מנות חיסון), והמשמעות היא שתוך זמן קצר, כחמישית מאוכלוסיית המדינה כבר תהיה מחוסנת. ראשונים יחוסנו אנשי הצוותים הרפואיים והאוכלוסייה המבוגרת.

החיסונים צפויים להגיע לישראל במסגרת מבצע לוגיסטי מורכב. הם יגיעו ישירות למרכז הלוגיסטי של משרד הבריאות בשוהם – והמשרד צפוי לחלק לקופות החולים כ-80 אלף חיסונים מדי יום. מספר החיסונים שיוקצו לכל קופה ייעשה בהתאם למספר המבוטחים של כל אחת. במשרד הבריאות נעשית בימים אלה עבודה מאומצת ומשולבת לקראת קבלה ואחסון מתאים של החיסונים בארץ.

ילדים או חולים שהחלימו מהנגיף לא יחוסנו, לפחות בשלב הראשון. המדיניות בבתי החולים תהיה לבדוק קודם את המתחסן בבדיקה סרולוגית, כדי לבדוק אם יש יש בגופו נוגדים. כך, מי שכבר נחשף לנגיף לא יחוסן. גורמים בקופות החולים ציינו כי הכוונה היא להמתין לאישור ה-FDA לחיסון, המתוכנן ל-10 בדצמבר, וכי בכל מקרה החיסונים צפויים להגיע לישראל לאחר התאריך הזה.

ב'חדשות 13' דווח כי ישראל דנה בימים האחרונים בשאלה אם להעניק אישור באופן מיידי לחיסון של פייזר – עוד לפני שיתקבל האישור ממנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA). זאת, בדומה למהלך שנקטו בבריטניה. לישראל יש את הסמכות להחליט לאשר את השימוש, אך עם זאת, הנטייה כעת היא להמתין לאישור ה-FDA – שעל פי ההערכות צפוי להתקבל בתוך שבוע.

3 תגובות

מה מדאיג
אתם לא רואים שהכותרת שלכם היא נגד 78% מהציבור.
תפסיקו להיות עובדי ביבי

סקר מדאיג 22% מהישראלים בטוחים שיסכמו להתחסן
הכותרת צריכה שינוי דחוף!!!
מי האדיוט שמסכים להתחסן ??

כמה שנים של בטיחות יש למוצר הזה?? מי מתחסן ומכניס לגוף שלו דברים לא ידועים שפותחו במהירות עזאת?

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו