ג'וליאני. צילום: ויקפידיה

טראמפ הודיע בטוויטר: ראש הצוות המשפטי של הקמפיין רודי ג'וליאני נדבק ב"נגיף הסיני"

הנשיא טראמפ צייץ שחבר צוות ההגנה המשפטי שלו, שפועל בחודש האחרון בניסיון לבטל את תוצאות הבחירות, נדבק בקורונה: "ראש העיר הטוב ביותר בהיסטוריה של ניו יורק, שעובד קשה כדי לחשוף את הבחירות הכי מושחתות בהיסטוריה של ארה"ב, נבדק ונמצא חיובי לנגיף הסיני"

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

 • שמיים סגורים: שערי דמעות לא ננעלו בליזענסק

  תוכן מקודם

נשיא ארצות הברית המכהן דונלד טראמפ הודיע בחשבון הטוויטר שלו כי רודי ג'וליאני, עורך דינו אשר מנהל בימים אלה את הצוות המשפטי שמערער על תוצאות הבחירות, נדבק בנגיף הקורונה. "רודי ג'וליאני, ראש העיר הטוב ביותר בהיסטוריה של ניו-יורק, שעובד ללא לאות לחשוף את הבחירות המושחתות ביותר בהיסטוריה של ארצות הברית, נמצא חיובי לנגיף הסיני", כתב טראמפ, ואיחל: "החלמה מהירה רודי, אנחנו נמשיך".

במהלך הקמפיין ולאחר היוודע תוצאות הבחירות, ג'וליאני נאלץ לנסוע למספר רב של מדינות ארה"ב והוא נצפה מספר פעמים בציבור כשהוא ללא מסכה על פניו. בשבוע שעבר הוא הופיע ללא מסכה כשהופיע בפני מחוקקים במישיגן, כדי לערער על ספירת הקולות במדינה. ביום חמישי האחרון הוא דיבר בדיון בקפיטול בג'ורג'יה, גם בנושא תוצאות הבחירות, וגם במקרה הזה הוא היה ללא מסכה.

בשלב זה לא ידוע אם ג'וליאני סובל מתסמיני המחלה. שני מקורות מסרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי ג'וליאני היה בבית החולים האוניברסיטאי ג'ורג'טאון שבוושינגטון, אך בית החולים לא אישר את הדיווח. גם בנו של טראמפ, דונלד טראמפ ג'וניור, אובחן חיובי לנגיף הקורונה לפני שבועיים והפך לרביעי למשפחת טראמפ שנדבק בווירוס. כמו כן, עשרות יועצים ומקורבים של טראמפ אובחנו חיוביים לווירוס.

טראמפ וצוות הקמפיין שלו, בהם ג'וליאני בן ה-76, טוענים כי במדינות המפתח שהכריעו את הבחירות שהתקיימו בחודש שעבר, התקיימה ספירה שגויה של הקולות ולא ננקטו צעדים כדי לוודא את כשירותם. לכן, לטענת, טראמפ יש לפסול מאות אלפי קולות, בעיקר כאלו שנשלחו בדואר על-ידי מצביעים דמוקרטים ברובם. בתי המשפט סירבו לעשות זאת, בטענה כי אין להם הוכחות לכך.

ג'וליאני כיהן כראש עיריית ניו יורק מ-1 בינואר 1994 עד 31 בדצמבר 2001. הגיע לעמדה ציבורית משמעותית בקנה מידה לאומי בארצות הברית, בזכות הצלחתו בהנהגת ניו יורק בעת פיגועי 11 בספטמבר במגדלי התאומים. עם היבחרו של דונלד טראמפ לנשיא ארצות הברית, מונה ליועץ בתחום הגנת סייבר. לאחר מכן החל לשמש כפרקליטו של טראמפ, וייצג אותו בחקירת התערבות רוסיה בבחירות לנשיאות ארצות הברית ב-2016.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן