צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

גנץ החליט בהערכת מצב: מערכת הביטחון תגדיל את הסיוע במחלקות הקורונה

מערכת הביטחון תפעיל את תכנית ״כנפי חיל״ לטיפול בשבים מחו״ל: פרטי השבים יעברו לרשויות המקומיות. 300 מוקדנים יסייעו לראשי הרשויות ״לסגור מעגל״ על השבים, ולוודא שהם בבידוד ביתי. מערכת הביטחון מפעיל כ-1000 פרויקטורים מקומיים מסייעים לתהליך הבידוד הביתי

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

שר הביטחון בני גנץ מקיים בשעות אלו התייעצויות בנושא הצעדים הנדרשים בעקבות העלייה בתחלואה עם מומחים ועם אנשי מערכת הביטחון. בהערכת מצב שקיים גנץ עם סגן הרמטכ"ל אלוף אייל זמיר, מפקד פיקוד העורף אלוף אורי גורדין, עוזר שר הביטחון להתגוננות משה אדרי וראש רח"ל יורם לרדו, אישר גנץ לתגבר את מערכת הבריאות לבקשתה באמצעות פתיחת מחלקת הקורונה ברמב"ם וגיוס מחודש של היחצ"בים (יחידות הסיוע הצבאיות בבתי החולים).

זאת בנוסף לתגבור של 700 חובשים שהחלו את הכשרתם היום ומחר ויצטרפו למאמץ החיסונים והפעלת תוכנית "כנפי חיל" שתלווה את כלל הנוחתים מנתב"ג. שר הביטחון גנץ אמר: "יש לתת למערכת הבריאות את כל הגב והסיוע האפשריים. מערכת הביטחון תמשיך להירתם לכל משימה בכדי לסייע במלחמה בתחלואה ולמנוע מגבלות".

מוקדם יותר נמסר כי בהוראת שר הביטחון בני גנץ ועם החלטת הקבינט על ביטול חובת הבידוד בנתב"ג, החלו במשרד הביטחון בהפעלת מתווה "כנפי חיל" ברשויות המקומיות, במסגרתו יפרסו כ-300 מוקדנים עם רכבים ברשויות ברחבי הארץ.

בהובלת עוזר שר הביטחון להתגוננות ובאמצעות ראשי המרחבים בפיקוד העורף לפעול מול ראשי הרשויות והחל מיום ראשון הקרוב יועברו פרטי הנוחתים בנתב"ג לידי הרשויות, והם ילוו על ידי הפרויקטורים שיוצבו ברחבי הארץ. מאות המוקדנים, מצטרפים ל-670 פעילי תוכנית "אנשי חיל" המסייעים למבודדים, ולסיוע של אלפי סלי מזון שניתן ב-50 יישובים בימים אלו.

גנץ: "מערכת הביטחון כולה רתומה למלחמה בקורונה, שלצערנו עוד רחוקה מלהסתיים. אלף פרויקטורים של אנשי חיל יהיו פרוסים החל משבוע הבא ברחבי הארץ ויסייעו למבודדים, בנוסף לאלפי חיילי וקציני פיקוד העורף המשולבים במאמץ קטיעת שרשראות ההדבקה, החיסונים, הבדיקות וההסברה ברחבי הארץ."

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן