הקריה הרפואית רמב"ם

פרוייקטור הקורונה: "עומס גדול במחלקות הקורונה ועכשיו נמצאים בשיא"

פרופ' נחמן אש, ביקר בבית החולים רמב"ם, על מנת ללמוד מקרוב על היקף הפעילות, האתגרים ויכולות המרכז הרפואי הגדול בצפון בטיפול בחולי קורונה. פרופ' אש פגש את נציגי הנהלת רמב"ם, בראשם דר' מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם, אשר סקר בפניו את התמודדות המרכז הרפואי עם הקורונה

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • כנס העמותות של מוטי ויטמן: עכשיו גם העמותה שלך יכולה להצליח בענק

  תוכן מקודם

 • הזדמנות להצלחה: הכנס שיהפוך את העמותה שלך לסיפור הצלחה

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

פרויקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש, ביקר היום (חמישי) בבית החולים רמב"ם, על מנת ללמוד מקרוב על היקף הפעילות, האתגרים ויכולות המרכז הרפואי הגדול בצפון בטיפול בחולי קורונה. פרופ' אש פגש את נציגי הנהלת רמב"ם, בראשם דר' מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם, אשר סקר בפניו את התמודדות המרכז הרפואי עם הקורונה, במיוחד מאז החל הגל השלישי ואיתו העלייה בתחלואה.

בתום ישיבת עדכון קצרה, יצאו פרופ' אש ודר' הלברטל לסיור בחמ"ל הפיקוד של רמב"ם על המתקן התת-קרקעי לטיפול בחולי קורונה, שם פירט דר' הלברטל בפניו על האופן שבו פועל המתחם, על השילוב של טכנולוגיות מתחום התעשייה הצבאית והייט-טק הישראלי בטיפול בחולים, על האתגרים והתמודדויות שהצוותים חווים ועל שילוב חיל הרפואה במסגרת "כתר צה"ל" בטיפול באזרחים, מחלקה אשר שבה ונפתחה שוב ברמב"ם לפני מספר ימים.

במהלך הביקור בחמ"ל הפיקוד נרשם רגע מרגש, כאשר דר' שפרה אש, מנהלת המחלקה להמטולוגיה ואונקולוגית ילדים והשתלות מח עצם ביה"ח "רות" לילדים ברמב"ם ורעייתו של פרופ' אש, ניצלה את ביקורו בבית החולים ופגשה אותו. "בין לוחות הזמנים התובעניים של שנינו, אנחנו לא מצליחים כמעט להיפגש", אמרה דר' אש בחיוך.

בתום הסיור בחמ"ל ירדו פרופ' אש ודר' הלברטל לסיור בבית החולים התת קרקעי ברמב"ם, מתקן ייחודי, הגדול מסוגו בארץ לטיפול בקורונה. תחת מיגון, סיירו השניים בין מחלקות הכתר השונות, כשפרופ' אש נחשף לחוויית הטיפול והשהייה מתחת לאדמה.

"רמב"ם מתמודד כבר תקופה ארוכה עם עומס גדול ועכשיו אתם נמצאים בשיא", אמר פרופ' אש במעמד הביקור, "התרשמתי מאוד ממה שראיתי, מהארגון, מהמוכנות מהמקצוענות, מהשימוש באמצעים מתקדמים. זה נראה מדהים. כל הכבוד על העשיה לאורך כל התקופה. אני בטוח שזה גם בא לידי ביטוי בתוצאות".

"אנחנו בעיצומו של גל תחלואה שלישי", אומר דר' הלברטל, "עם כמות חולים שהולכת וגדלה מיום ליום. הצוותים שלנו מותשים, אך מחויבים למטרה. עם חיסון האוכלוסיה בישראל, ורגע לפני הידוק הסגר שיתחיל היום בלילה, זה הזמן לתפוס את עצמנו בידיים וכחברה לזכור את ערך ההדדיות. שמירה על הבריאות של כל אחד מאיתנו היא שמירה על הבריאות של כולנו. אנחנו נעשה את העבודה שלנו והציבור את מה שמוטל עליו – ריחוק חברתי, הגיינה ומסיכה".

יצוין כי ברמב"ם מטופלים בשעה זו 99 חולים במחלקוטת הכתר (קורונה), ביניהם 54 במצב קשה, 20 מתוכם מונשמים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן