צילום: Yonatan Sindel/Flash90

כץ: "בנט רוצה לזרוק לרחוב עכשיו למעלה מ-600 אלף מובטלים"

יו"ר ימינה תקף את הממשלה על כך שהיא לא מקדמת מספיק הכשרות מקצועיות למובטלים. שר האוצר: "אנו עושים הכשרות מקצועיות לא בדיבורים, אלא במעשים, לצד רפורמות מובילות צמיחה. אבל ב-600-800 אלף שנמצאים בבית אסור לגעת. אני גאה בזה שאני מעניק להם רשת ביטחון"
 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • הילדים של עם ישראל: שרה נחמן ושילה מתחננים אלינו לעזרה

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

שר האוצר ישראל כץ תקף היום (חמישי) בחריפות את דבריו של יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט שאמר כי יש להתנות את מתן דמי האבטלה בהכשרות מקצועיות וטען כי מדיניות טיפול הממשלה במאות אלפי מובטלי הקורונה היא בגדר "שפיכת כספים עד הבחירות" אשר תוביל ל"הירושימה כלכלית לאחר משבר הקורונה". שר האוצר: "בנט רוצה לזרוק לרחוב עכשיו למעלה מ-600 אלף מובטלים", אמר כץ. "ההתבטאות הזו חסרת אחריות שנובעת מחוסר ידע שגובל בבורות, מהתנשאות, מליברליות מזויפת ומחוסר ערבות הדדית" – הדברים של כץ ובנט נאמרו ב'ווינט'.

באשר לטענות בנט על כך שהממשלה לא מקדמת מספיק הכשרות מקצועיות למובטלים, טען כץ כי "אנו עושים הכשרות מקצועיות לא בדיבורים, אלא במעשים, לצד רפורמות מובילות צמיחה. אבל ב-600-800 אלף שנמצאים בבית אסור לגעת. אני גאה בזה שאני מעניק להם רשת ביטחון עד יוני ובסיוע שאני נותן ומעמיק לבעלי עסקים ועצמאים. אני בעד כלכלה חופשית, אבל עם רגישות חברתית, חמלה, ערבות הדדית".

"אחרי שבנט גמר לכתוב ספר על הקורונה, שהתנפץ עם הגעת החיסונים, הוא כבר הפך למומחה בכלכלה. אבל מה לעשות שהבנק הבינלאומי וחברות דירוג האשראי המובילות בעולם משבחות את הסיוע שאנחנו נותנים. כך עושות מדינות מתקדמות בעולם, אז כדאי ללמוד לפני שמכים בגבם של אלפי אנשים".

נפתלי בנט מסר בתגובה: "הממשלה מנוהלת בידי אנשים שמעולם לא ניהלו עסק, לא יודעים מה זה תזרים מזומנים ולא יצרו מקומות עבודה, וזה מוביל לכישלון האבטלה הנוראי. היו צריכים להיות עכשיו מאות אלפים בהסבות מקצועיות ובהכשרות, אבל ממשלת חסרי הכישורים לא ביצעה כלום. הולכים לצונאמי של אבטלה וכל מה שהם יודעים זה להמטיר סיסמאות."

על הביקורת על עשרות אלפי העסקים שנסגרו במשבר ועל שיעור הגירעון החריף שמדינת ישראל: "ברור שאנחנו נמצאים במשבר הכלכלי החריף ביותר ב-100 השנים האחרונות, אבל אני גאה בהובלת המערכת הכלכלית. המדיניות שלנו נכונה. אלמלא התמיכה שלנו, המצב היה חמור בהרבה. המוני עסקים היו מתרסקים והיו מיליון אנשים רעבים. מובטלים היו מסתובבים ברחובות".

על התקציב: "לא יכולתי להעביר תקציב. למרות השיתוק הפוליטי שהיה בממשלה בחודשים האחרונים, הצלחתי להעביר שני תקציבים המשכיים. המשרדים מתפקדים, המערכות עובדות, אני מטפל בכל הדברים המרכזיים והמשק ממשיך לעבוד והוכיח כבר שכל פעם שיש סגר אז יוצאים לחל"ת, ומיד כשמסתיים הסגר מאות אלפים חוזרים לעבודה".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן