קובי גדעון / לע"מ

נתניהו קיבל את משלוח החיסונים: "נעלה לקצב של 170 אלף ביום" • צפו

כ-700 אלף חיסונים של חברת פייזר נחתו בישראל. נתניהו: "נשלים את חיסון האוכלוסייה הבוגרת במהלך מארס. נהיה המדינה הראשונה בעולם שיוצאת מהקורונה הבריאותית ומהקורונה הכלכלית". אדלשטיין: "מתכננים עם קופות החולים את השלב הבא"

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • שמיים סגורים: שערי דמעות לא ננעלו בליזענסק

  תוכן מקודם

 • שמיים סגורים: שערי דמעות לא ננעלו בליזענסק

  תוכן מקודם

טיסת מטען של אל על מבלגיה ובה מספר שיא של 700 אלף חיסונים לקורונה מתוצרת "פייזר" נחתה אחר הצהריים (יום א') בנמל התעופה בן גוריון. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין נכחו במקום. במסוף המטענים והמיון של חברת "ממן" בנתב"ג נערכו בצוותים מתוגברים לפריקת מטען החיסונים ולהעמסתו על משאית קירור. משם הוא יובל למרכז הלוגיסטי של חברת "טבע-סלא" במודיעין, שבו הם יאוחסנו, וממנו יופצו לבתי החולים וקופות החולים ברחבי הארץ.

נתניהו אמר כי "זהו יום ענק למדינת ישראל עם משלוח ענק שמגיע במסגרת מבצע "חוזרים לחיים", מטוס מלא זריקות עידוד. אני סיכמתי עם ידידי מנכ"ל פייזר אלברט בורלא שאנחנו נביא משלוחים אחד אחרי השני ונשלים את חיסונה של האוכלוסיה הבוגרת מעל גיל 16 בישראל במהלך חודש מרץ".

"היום אנחנו נמצאים עם למעלה מ-72% מבני ה-60 ומעלה שחוסנו ואנחנו נשלים זאת. ביום ראשון הבא יגיע משלוח נוסף ונתחיל בחיסונם של השכבה הבאה; בני ה-50-60 ומעלה וכך נתקדם. שר הבריאות ואנוכי סיכמנו להעלות כבר היום את קצב החיסונים ל-170 אלף ביום. זה שיא עולמי. אני בטוח שהצוותים הרפואיים הנפלאים שלנו בקופות החולים, וכמובן האחיות שאני רואה את ההתלהבות שלהן, איך באות לעבודה במרץ אדיר יחד עם הרופאים, מד"א ואנשי משרד הבריאות, יבצעו כולם יחד את המהלך הזה".

"בימים הקרובים נסתער על הכלכלה כמו על החיסונים ונוציא את ישראל גם מכלכלת הקורונה, נהיה המדינה הראשונה בעולם שיוצאת מזה ונחזור חזרה לחיים, יהיה לנו פסח שמח", הבטיח נתניהו. "אמרתי שזה מטוס מלא זריקות עידוד, קוראים לו דרימליינר, מטוס של חלום, מגשימים את החלום של כולנו לצאת מהמגפה לאור גדול".

בהמשך, גם שר הבריאות נשא דברים, ואמר: "הערב, נשב עם קופות החולים ונתכונן לשלב הבא. כבר היום הצוותים הרפואיים קיבלו את החיסון השני, והחל ממחר ינתנו חיסונים גם של המנה השנייה וגם של המנה הראשונה".

בסוף דבריו, סיכם וסיפר כי הוא "תמיד היה יותר צנוע מבחינת המספרים, אמרתי 'בואו קודם נדבר על 60 אלף חיסונים ביום' – והגענו ל-150 אלף. אני אומר באחריות, לקראת אמצע מארס אנחנו נגיע ל-5 מיליון איש במדינת ישראל שקיבלו את החיסון נגד הקורונה. זה אפשרי, זה בידיים שלנו – ואנחנו נעשה את זה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture