באינדונזיה הוחלט: הצעירים יחוסנו לפני הקשישים

מבצע החיסונים שפרסמה אינדונזיה כולל אסטרטגיה שנויה במחלוקת, ושונה מרוב מדינות העולם: במקום לחסן את האוכלוסייה המבוגרת מיד אחרי צוותי הרפואה – החליטו לחסן דווקא את האוכלוסייה העובדת, אזרחים בגילאי 18 עד 59

בעוד במריבת מדינות העולם מתחילים לחסן נגד הקורונה את האוכלוסיות בסיכון גבוה להינזק מהנגיף, באינדונזיה בחרו במדיניות חיסונים בה הראשונים להתחסן יהיו דווקא בני 59-18, שנמצאים במעגל העבודה – הפרטים הובאו ב-N12.

מבצע החיסונים שפרסמה אינדונזיה כולל אסטרטגיה שנויה במחלוקת, ושונה מרוב מדינות העולם: במקום לחסן את האוכלוסייה המבוגרת מיד אחרי צוותי הרפואה – החליטו לחסן דווקא את האוכלוסייה העובדת, אזרחים בגילאי 18 עד 59.

נשיא המדינה בן ה-59 ג'וקו ווידודו, היה האדם הראשון במדינה שקיבל היום (רביעי) את מנת החיסון. לעומתו, סגן הנשיא מערוף אמין בן ה-77 יצטרך להמתין לאור גילו המבוגר.

התפיסה שעומדת מאחורי אסטרטגית החיסונים היא טענה לפיה נכון לתת עדיפות לאנשים שנמצאים במעגל העבודה.

פרופ' אמין סובנדריו שמייעץ לממשלה האינדונזית אמר לרשת BBC: "שיוצאים מהבית, מסתובבים ובלילה חוזרים הביתה למשפחותיהם, אנחנו מכוונים לאלו שעלולים להפיץ את הנגיף".

"זו המטרה בטווח הארוך, או לפחות להקטין באופן משמעותי את התפשטות הנגיף, כך שהמגפה תהיה בשליטה ונוכל להניע את המשק מחדש".

מדינת אינדונזיה מונה כ-270 מיליון תושבים, ומספר הנדבקים הכולל בה הוא הגבוה מבין מדינות דרום מזרח אסיה. על פי נתוני הממשל האינדונזית, 80% מהמקרים הם בקרב האוכלוסייה העובדת. בעוד שבתי הספר ומשרדי הממשלה סגורים כבר כמעט שנה, הממשלה התנגדה להטלת סגר מלא, מחשש להשפעה על כלכלת המדינה. יותר ממחצית האוכלוסייה עובדת במגזר הבלתי פורמלי, ולכן עבור רבים העבודה מהבית אינה בגדר אפשרות.

שר הבריאות של המדינה, בודי גואנדי, הגן על ההחלטה וטען כי מדובר ב"הגנה מכוונת על האנשים שצפויים להידבק ולהדביק".

"אנחנו מתמקדים במי שנדרשים להיפגש עם אנשים רבים במסגרת עבודתם; מונית, משטרה, צבא. אני לא רוצה שאנשים יחשבו שמדובר רק בכלכלה – מדובר בהגנה על אנשים".

פרופ' רוברט ריד, חבר בוועדת החיסונים שמייעצת למערכת הבריאות בבריטניה: "הסיבה שבריטניה לא הלכה על האוכלוסייה הצעירה יותר היא כמובן שראשית, הם לא לוקים במחלה קשה, ושעדיין לא הצלחנו להוכיח שהחיסונים משפיעים על ההדבקה". לדבריו, אינדונזיה תזדקק לכמות חיסונים גבוהה מאוד כדי להצליח במשימתה, ותידרש לחסן לפחות 50% מהאוכלוסייה".

2 תגובות

איך הם השיגו חיסונים

יש בזה משהו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו