צילום: משרד ההגנה הסיני

דרמה בסין: לראשונה מזה שמונה חודשים נרשם מקרה מוות מקורונה

משלחת מומחים הגיעה לסין בכדי לחקור את התפרצות הנגיף. ראש צוות משלחת המומחים הבינלאומית, פיטר בן אמברק, אמר כי הקבוצה תיכנס לבידוד למשך שבועיים במלון לפני תחילת החקירה במדינה הקומניסטית

 • אל תתנו חמצן לקורונה!

  תוכן מקודם

 • עיסקה עם גדולי הדור! הזדמנות של פעם בשנה

  תוכן מקודם

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

 • יתמות עגולה: "בגיל 16 מצאתי את עצמי יתומה מאב ואם"

  תוכן מקודם

רשויות הבריאות בסין דיווחו היום (חמישי) על מקרה מוות ראשון מנגיף הקורונה אחרי שמונה חודשים, "לא ראיתי המילים 'מוות מנגיף' כל כך הרבה זמן, זה הלם! אני מקווה שהמגיפה תחלוף בקרוב", כתב אחד הגולשים בוויבו, המקבילה הסינית לטוויטר, שם ההאשטג "מקרה מוות חדש בחביי" הגיע למאה מיליון צפיות – הפרטים דווחו ב'וואלה'.

בתוך כך הגיעה לסין משלחת מומחים בכדי לחקור את התפרצות הנגיף. ראש צוות משלחת המומחים הבינלאומית, פיטר בן אמברק, אמר כי הקבוצה תיכנס לבידוד למשך שבועיים במלון לפני תחילת החקירה, אחרי ששניים מ-15 חברי הקבוצה נותרו בסינגפור לאחר שאותרו נוגדנים של קורונה בדמם.

הוא הזהיר כי "זה עשוי להיות מסע ארוך מאוד לפני שנקבל הבנה מלאה למה שקרה". בייג'ינג טוענת שייתכן שהווירוס לא נוצר בווהאן, אלא רק זוהה שם לראשונה בסוף 2019. "אני לא חושב שיהיו לנו תשובות ברורות אחרי המשימה הראשונית הזו, אבל אנחנו נהיה בדרך", אמר אמברק.

בתוך כך, אנשי רפואה מודאגים מהמוטציה הברזילאית החדשה של הקורונה, הווריאנט התגלה לא מכבר ביפן בקרב נוסעים שחזרו מאזור האמזונס. ככל הידוע, המוטציה הברזילאית אינה קטלנית יותר, אך בדומה למוטציה הדרום אפריקאית והבריטית – היא מדבקת הרבה יותר מוירוס הקורונה המוכר – הפרטים הובאו ב'ישראל היום'.

בבריטניה, שעוברת גל שלישי קטלני של וירוס הקורונה, מודאגים במיוחד. ראש הממשלה בוריס ג'ונסון אמר לחברי הפרלמנט: "אנו מודאגים מהמוטציה הברזילאית החדשה. ננקוט בכל האמצעים כדי להגן על המדינה הזו מפני זיהומים חדשים שמגיעים מחו"ל, ונעשה זאת גם עם המוטציה הברזילאית".

3 תגובות

לא צריך להשתמש במילה דרמה לכל דבר. תשמרו את המילה למקרים דרמטים באמת.

איך הגיעו לכזה מצב טוב בסין?

סתם בלוף 8 חודשים "אין מתים"
אל תאמינו לסינים האלה!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו