צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

פרטיהם של כ-140 אלף חולי קורונה מאומתים הועברו לשב"כ ללא ידיעתם

משרד הבריאות הודיע לוועדת החוץ והביטחון של הכנסת כי בשל המחדל, אזרחים שאומתו לנגיף לא יודעו על העברת פרטיהם האישיים - כמתחייב בחוק. התקלה נמשכה חודש ורק אתמול אותרה. יו"ר הוועדה האוזר: "מעמיק את משבר האמון אל מול הציבור"

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • הרב אלבז מתחנן למען אב חולה: "כל המשפחה נהרסת"

  תוכן מקודם

 • "מה יותר שורף מכימותרפיה?" אב חולה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

משרד הבריאות הודיע אמש ליו"ר ועדת החוץ הביטחון, ח"כ צבי האוזר, כי בשל תקלת מחשוב שמקורה במשרד הבריאות, לא נשלחה לכ-140 אלף חולי קורונה מאומתים הודעה על כך שפרטיהם הועברו לבדיקה באמצעים טכנולוגים בשירות הביטחון הכללי. העברת הפרטים ללא מסירת הודעה מפורטת לחולה מנוגדת לחוק שהסמיך את שירות הביטחון הכללי לסייע למאמץ הלאומי לצמצום התפשטות נגיף הקורונה.

התקלה נמשכה כחודש ימים ואותרה רק היום. משרד הבריאות עדכן את יו"ר ועדת החוץ הביטחון כי בכוונת המשרד לידע רטרואקטיבית חלק מחולים על מסירת פרטיהם כאמור. "יו"ר ועדת החוץ והביטחון רואה בחומרה תקלה זו ובעיקר את העובדה שהתקלה נמשכה כחודש ימים ולא אותרה", נמסר מטעמו.

יו"ר ועדת החוץ הביטחון, ח"כ צבי האוזר פנה הערב בדחיפות לשר הבריאות על מנת לקבל פרטים נוספים באשר למהות התקלה, לצעדים שבכוונת המשרד לנקוט כדי לצמצם את הפגיעה הבלתי נסבלת באמון הציבור כתוצאה רשלנות זו, ולצעדים שינקטו על מנת למנוע הישנותה של תקלה דומה בעתיד.

ח"כ האוזר: "לא ייתכן שבמשך חודש ימים המשרד לא ישים לב לפגיעה בציבור ולפגיעה בחוק. זהו נושא בעל רגישות ציבורית עצומה שהופקד בידי משרד הבריאות. כל תקלה שכזו מעמיקה את משבר האמון אל מול הציבור. חבל שגם עניין זה מתנהל בברדק בלתי נתפס".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן