צילום: קובי גדעון לע"מ

ראש הממשלה בבית שמש: "קורא לחרדים להתחסן – יתכן שנאריך את הסגר"

נתניהו ביקר בעיר בית שמש ובתחילת דבריו סיפר: "בוועידת המנהיגים הצעתי שישראל תוביל הקמת תאגיד בינלאומי למחקר וייצור של חיסונים לווירוסים ומגפות עולמיות. היתה לכך היענות נלהבת מקיר לקיר". עוד אמר כי, "כדי שנוכל לצאת מהקורונה, אנחנו חייבים להעלות את אחוז החיסונים"

  • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

    תוכן מקודם

  • 13 שנה חכינו! מעמד תפילה היסטורי ביום הפורים עצמו בערב שבת אחר חצות, למסירת שמות >>

    תוכן מקודם

  • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

    תוכן מקודם

  • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

    תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין ביקרו היום בקופת חולים 'מאוחדת' בבית שמש. בפתח דבריו אמר ראש הממשלה: "בוועידת המנהיגים הצעתי שישראל תוביל הקמת תאגיד בינלאומי למחקר וייצור של חיסונים לווירוסים ומגפות עולמיות. היתה לכך היענות נלהבת מקיר לקיר".

"זהו צעד מאוד חשוב משום שהוא יאפשר לנו להיערך טוב יותר לאיומים העתידיים. בנוסף, הצעד הזה מאגד יכולות של מדינות, חלקן טובות יותר במחקר ופיתוח, חלקן טובות יותר בייצוא וחלקן במחקר מדעי טהור. אנחנו רוצים לאגד את המדינות הללו לתאגיד בינלאומי ביוזמת ישראל, אנחנו נמשיך ונדווח לכם על התקדמות פרויקט זה".

נתניהו סיפר: "קיימתי אתמול דיון עם שר הבריאות יולי אדלשטיין, שרת התחבורה מירי רגב וראש המל"ל מאיר בן שבת והנחיתי לקדם מיידית חיוב בדיקות קורונה לכל מי שנכנס לישראל והידוק נוסף של הטיסות אל ישראל ומישראל. זהו צעד חשוב משום שהמגיפה משתוללת בחוץ".

"כדי שנוכל להציל חיים רבים ולצאת מהקורונה, אנחנו חייבים להעלות את אחוז החיסונים באוכלוסיה כולה אבל בייחוד בציבור הערבי והחרדי. בכל מקום שאני הולך אני קורא לאנשים להתחסן, אני עושה זאת גם כאן היום בבית שמש. שמחתי לשמוע מראש העיר, שיש כאן התקדמות ועליה גדולה. אך בכל זאת אני רוצה להפנות את דברי כאן לציבור החרדי ולבקש מכם: לכו להתחסן. החיסונים לא רק יצילו את חייכם ובריאותכם, הם יצילו גם את חיי הקרובים והיקרים לכם; ההורים, סבא וסבתא. רק יחד נוכל להביס את הקורונה".

"לסיום, מחר נקיים ישיבת ממשלה בנושא הקורונה, המוטציה משתוללת בעולם ואתם רואים את המספרים העצומים. יש מדינות באירופה שמדברות עכשיו על סגר עד אפריל, זה לא המצב אצלנו הודות למאמצים המשותפים שאנו עושים יחד. אבל יתכן מאוד שנידרש לתקופה קצרה מוגבלת נוספת. נחליט על כך מחר ואני בטוח שנזכה לשיתוף פעולה של כולכם, אנחנו בדרך לנצח את הקורונה״.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן