פלאש 90

הממשלה אישרה את הארכת הסגר ב-10 ימים: "המוטציה – אצל 40% מהחולים"

הממשלה אישרה פה אחד את הצעת ראש הממשלה: הארכת הסגר הקיים בעשרה ימים נוספים אשר יסתיים בליל י"ט שבט • בנוסף הממשלה אישרה תקנות תעופה שמחייבות כל נוסע שנכנס לישראל לעשות בדיקת קורונה 72 שעות לפני המראתו לארץ • כל הדיווחים והציטוטים מישיבת הממשלה

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

לאחר ישיבה ארוכה וויכוחים סוערים, הממשלה אישרה פה אחד את הצעת ראש הממשלה: הארכת הסגר הקיים ב-10 ימים נוספים, ויסתיים בליל י"ט בשבט ה'תשפ"א.

כמו כן הממשלה אישרה תקנות תעופה שמחייבות כל נוסע שנכנס לישראל לעשות בדיקת קורונה 72 שעות לפני המראתו לארץ.

17:20 – מנדלבליט לנתניהו: "ברור שיש זכות לאזרח ישראלי לחזור לארץ. הרעיון החדש היה התניה של כניסה לארץ. אני לא מחייב אותם לעבור בדיקות. כמו שאי אפשר לחייב מורים להיבדק אבל אפשר לחוקק שהם לא יוכלו ללמד. אנחנו עושים את זה גם בכדורגל מקצועני וזה קרוב לליבי".

17:20 – נתניהו משיב למנדלבליט ורז נזרי: "לא יכולנו להבין אחרת את מה שאמרתם על הבדיקות". מנדלבליט: "זה לא נכון. נתניהו: זה נכון שביקשנו כפי שאמרתם אבל במשך שנה שלמה נאמר שחייבים לאפשר לאזרחי ישראל לחזור לארץ. זה נאמר פעמים רבות. עשינו קשר לוגי".
פנינה תמנו שטה: "אני הבנתי אחרת".

17:19 – המשנה ליועץ המשפטי לממשלה רז ניזרי: "יש לי כבוד גדול לדרג המדיני. קיבלתי את התמליל הרלבנטי מישיבת הממשלה. שר הבריאות שואל אותי לגבי הסיטואציה של "מי שנוחת". כל השאלות נוסחו לגבי מי שנוחת ואני עניתי כמו תמיד שאי אפשר בחוק לחייב בדיקה רפואית של מי שנוחת בישראל".

17:18 – מנדלבליט: "משרד התחבורה או הבריאות לא ביקשו לבחון בדיקות לפני המראה לישראל עד שבוע שעבר. יש הסתה בעקבות דברים שנאמרו נגדי; שיש לי דם על הידיים. לא היו דברים מעולם, לא הביאו בפני בקשה לבצע בדיקות לפני עלייה לטיסה לישראל עד שבוע שעבר. אני מצפה מראש המל"ל לאשר את הדברים"

17:17 – עימות בין נתניהו למנדלבליט בישיבת הממשלה על סוגיית הבדיקות לחוזרים מחו"ל. מנדלבליט הכחיש את טענות שר הבריאות יולי אדלשטיין כי משרד המשפטים הוא שבלם ביצוע בדיקות לטסים מחו"ל לישראל: "הנושא של עריכת בדיקות 72 שעות לפני עלייה למטוס לישראל על לראשונה בשבוע שעבר"

15:48 – אקוניס: "האם אתם ממליצים לשחרר את הסגר רק כשמקדם ההדבקה יגיע ל-0?". בליצר: "כדי לפתוח מחדש, כן. שלא תהיה הדבקה בכלל".

15:47 – פרופסור ינון אשכנזי: "אנחנו חייבים למקד מאמצים דיפרנצאלים, אחרת לא נצליח".

15:38 – נחמן אש: "יש עליה קבועה באיתור המוטציות בשבועות האחרונים. ההערכה כי התפוצה של המוטציה בישראל עומדת על כ30-40% וצפויה להמשיך לעלות להיות בזן הדומיננטי תוך מספר שבועות".

15:31 – נחמן אש בממשלה: "ממליץ על הארכת הסגר במתכונותו לעוד שבועיים עד ה-4/2".

15:29 – שטייניץ: "אם אומרים שהמוטציות מדבקות יותר למה לא משנים את ההנחיות ומורידים עוד התקהלויות? בואו נעלה את המרחק הדרוש בין אנשים".

15:19- אדלשטיין: "ביממה האחרונה אני עם תחושה מאוד קשה. בחיים לא הסתתרתי מאחורי אף גורם, לא משפטי ולא פוליטי. ביממה האחרונה כל העולם בטוח שאני משקר, שנרדמנו בשמירה, ולא באנו עם עניין חיוב בדיקות לחוזרים מחו"ל. הנושא הזה בהחלט עלה. לא באתי לכן לריב עם אף אחד".

15:06 – אדלשטיין: "כשלא מקבלים את המלצות הדרג המקצועי התוצאה ברורה".

15:03- אדלשטיין: "מאתמול אני מותקף על כך שאמרתי שיש קושי משפטי לחייב חוזרים מחול בבדיקה. בדיון בסוף דצמבר שנערך בקבינט הקורונה העלנו את הבקשה הזו ונאמר לנו על ידי המשנה ליועמש כי נוכל להתמודד עם זה רק באמצעות בידודים ומלוניות".

14:54 – ראש המל"ל: ״התחלואה גבוהה ומפושטת, בעיקר בגלל המוטציות. היקף התחלואה מאתגר את מערכי האשפוז ואנחנו עדיין לא רואים את השפעת ההגבלות על התחלואה".

14:43- גנץ: "צריך להגביל מיידית את הכניסה והיציאה מהארץ".

14:43 – נתניהו: "החתונה שנערכה אתמול זה ממש שפיכות דמים, חייבים להשמע להנחיות רה״מ: החתונה שראינו אתמול היא ממש שפיכות דמים. חייבים להשמע להנחיות".

14:40 – ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "מדינות רבות באירופה מאריכות את הסגר עד מרץ ואפילו עד אפריל. אנחנו צריכים להחליט מיד על הארכת הסגר – אם נפתח זה יעלה לנו בחיי אדם".

הציטוטים מתוך הדיווחים של מוריה אסרף וולברג בגלי צה"ל, ירון אברהם ב-N12, ברק רביד ב'וואלה'.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן