המתווה לפתיחת מערכת החינוך ביום חמישי: לימודים מגן עד ד' וכיתות י"א-י"ב

Yonatan Sindel/Flash90

המתווה לפתיחת מערכת החינוך ביום חמישי: לימודים מגן עד ד' וכיתות י"א-י"ב

משרד הבריאות את מתווה חזרת הלימודים לקראת כינוס קבינט הקורונה הערב שצפוי לאשר אותו. לפי המתווה, גנים ופעוטונים, כיתות א'-ד' וכן כיתות י"א-י"ב ישובו ללימודים גם ביישובים כתומים עד ציון 6.5 ברמזור לכל היותר ושיעור מחוסנים של 70% בקרב בני 50 ומעלה

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

משרד הבריאות גיבש את המלצותיו לקראת ישיבת קבינט הקורונה שתתכנס הערב (שלישי) לפיו ביום חמישי צפויים להיפתח גני ילדים וכן כיתות א-ד', י"א-י"ב וכיתות י"ג-י"ד במכללות טכנולוגיות. בערים שבהן יתחדשו הלימודים, כיתות א'-ב' צפויות לחזור ללמוד במתכונת רגילה, אך כיתות ג'-ד' יחזרו ללמוד בקפסולות.

הלימודים יתקיימו ביישובים שמוגדרים לפי תוכנית רמזור כתומים בציון 6.5 לכל היותר, שבהם שיעור המחוסנים מגיל 50 ומעלה עומד על 70% ויותר. בערים האדומות ימשיכו התלמידים במתכונת מקוונת.

צוות בין-משרדי הוקם במטרה לקבוע לגבי אזורים בתוך רשות מסוימת – שכונה או יישוב בתוך מועצה אזורית, שיוגדרו כאזורים שבהם שיעור המחוסנים שונה מהשיעור ברשות כולה. שיעור המחוסנים של כל רשות ייקבע אחת לשבוע.

מוקדם יותר דיווחנו כי ראשי הסיעות החרדיות אריה דרעי, משה גפני ויעקב ליצמן דורשים מראש הממשלה בנימין נתניהו לפתוח את מערכת הלימוד גם בערים אדומות. ראשי המפלגות זועמים על כך שבמתווה לפתיחת מערכת החינוך שצפוי לעלות היום בישיבת הממשלה לא נכללו הערים האדומות – כל הערים החרדיות.

במפלגות החרדיות זועמים על ההחלטה לחדש את הלימודים רק בערים ירוקות וצהובות וחלק מהכתומות, לאור כך שרוב הערים החרדיות נחשבות אדומות בתכנית הרמזור. לפי דיווח ב'חדשות 12', היום התקיימה שיחה קשה בין ח"כ יעקב אשר לאנשי רה"מ שתקף את האחרונים על חוסר בחינת המתווה ללימודים בערים אדומות. ח"כ אשר צוטט: "כבר שלושה שבועות אתם גוררים רגליים עם מתווה הלימודים. מדובר במתווה בטוח ומפוקח שאין בו שום סיכון. חייבים לקדם פתרונות דיפרנציאליים לכל האזורים. ההצעה הממשלתית, כמו שהיא כעת, עלולה להוביל לכאוס".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell