תיעוד מבפנים: כתב כאן 11 התלווה לצוות מטה ההסברה החרדי של משרד הבריאות • צפו

כבר חודשים ארוכים שמטה ההסברה החרדי של משרד הבריאות - שמנהלים הקמפיינרים אבי בלומנטל ומני חדד - נמצא בחזית המאבק במלחמה נגד הקורונה, אך לא פחות מכך גם במלחמה נגד מפיצי מידע הכזב אודות החיסוני

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

הפעילות משתקפת לציבור בעיקר על גבי לוחות המודעות, האתרים, הרדיו והעיתונים. אך העבודה האפורה שכוללת ישיבות ליליות, דיונים אינטנסיביים ארוכים ומפגשים עם המושכים בחוטים במגזר, כל אלו מתבצעים הרחק מעין הזרקורים ועד עתה לא נחשפו בתקשורת עד עתה. צוות תקשורת של כאן 11 ביקש להצטרף ליום שגרתי במטה ומספק הצצה אל הפעילות המרתקת.

בכתבתו של יובל אגסי ב"כאן 11" מסוקרת מלחמתם של אנשי מטה ההסברה גם מול מפיצי ה'פייק ניוז', המשחיתים פעם אחר פעם את מודעות מטה ההסברה ואת המודעות עם קריאותיהם של גדולי הדור על החובה לצאת ולהתחסן.

בכתבה נחשפים מספר דמויות מפתח במטה ביניהן איצ'ה דז'אלובסקי אחד ממפעילי קו המידע של מטה ההסברה החרדי, הזוכה לחשיפה מדהימה של כחצי מליון דקות האזנה מדי יום. בין תפקידיו בקו המידע לעקוב אחר שמועות הכזב ולהפריך אותן. בכתבה הוא נשמע מספר על זיופי המודעות עם חתימות הרבנים הקוראים כביכול שלא להתחסן: "עברנו אחד אחד, התקשרנו אל כל הרבנים שמופיעים שם ומתברר שהם כלל לא חתמו על המכתבים הללו. הם אמרו לנו 'ההזויים היו פה, אבל אין לנו שום קשר איתם'".

אחד השמות שמוזכרים רבות בעת האחרונה על ידי מפיצי מידע הכזב הוא הרב נפתלי ברנשטיין ז"ל, שמוגדר על ידם כקרבן חיסון הקורונה. בכתבה נשמע דז'אלובסקי מספר על שיחת טלפון עם בנו של המנוח: "הוא סיפר לי שאבא שלו חלה חודש קודם לכן, לאחר שבשל גילו הצעיר כלל לא היה זכאי לחיסונים. הוא פשוט התפרק לי בבכי והכחיש מכל וכל את העובדה שאביו לקח חיסון".

אחד ממפיצי ה'פייק ניוז' הגדולים היה ידידיה חסון, שניהל מאות קבוצות. "היום אני יודע שזה פייק" הוא נשמע בכתבה. "הסיפורים הללו בנויים שקר אחרי שקר". מה שגרם למפנה בדעתו הייתה שיחה עם יועץ ההסברה מני חדד שהוכיח לו שחור על גבי לבן את אמיתות הדברים. כיום חסון, באמצעות אותה רשת (צא"פ מגזין) מפיץ את חומרי מטה ההסברה ומעודד אנשים להתחסן.

במהלך הצילומים ביקרו חדד ובלומנטל אצל ראש הקהל דחסידי בעלזא הרב מרדכי בריסק. בעיצומו של הגל השני נערכה בבעלזא חתונה שעוררה תגובות רבות נגדם. כיום, הם מראשי הלוחמים בעד החיסונים.

בריסק: "במקום לעבוד הפכתי לאיש החיסונים, האדמו"ר נתן את המתווה וכולם סומכים עליו. כיום אנחנו עובדים להשפיע על עוד ועוד קהילות במטרה להרחיב את מבצע החיסונים ככל שניתן".

גם סוגיית פורים – המדירה שינה מעיני ראשי מטה ההסברה ובכירי משרד הבריאות – מסוקרת בכתבה. הרב בריסק, שבכל שנה עורך אירוע המוני כבר הודיע כי "השנה האירוע הזה לא יתקיים". גם אירועים רבים אחרים של חסידויות שונות וישיבות נוספות, לא יתקיימו בשל המצב הרגיש.

צוות המטה נפגש מול המצלמות עם ראשי ת"ת פוניבז' במטרה לסייע ככל שניתן בקיום המגבית השנתית, תוך שמירה על כל הכללים ומתן סיוע באמצעות פרסום ואמצעים נלווים, כשהם מצפים שגם אחרים יגיעו בעקבותיהם.

את הכתבה חותם אבי בלומנטל, יועץ משרד הבריאות: "אנחנו צריכים לעשות הכל, בכדי שלא נצטער על פורים הזה. אנחנו במלחמה ואנחנו נלחמים עד שמנצחים. ברוך השם התחלואה במגזר החרדי יורדת והחיסונים בעלייה. אנחנו בעז"ה ננצח".

 

כתבות קשורות

7 תגובות

כזה טיפשי, כבר היום בעולם כבר יודעים מהסיכונים של זה, וגם פייזר לא מכחישה, אלא באתר שלהם זה כתוב, ובנוסף גם משרד הבריאות העולמי גם כותב את זה באתר, אז יבוא לי איזה חרדקונים וישכנעו אותי אחרת, אני אישית ביררתי אצל כמה וכמה רבנים שרשומים במכתב, והם אמרו לא להתחסן, רק כאן זה מדינת פשע, שסותמים פיות, וממילא גם משקרים בשידור חי…
וכמובן שכל אחד יעשה כרבותיו, אבל אי אפשר ללחום באלו שלא רוצים להתחסן, כאן זה לא צפון קוריאה…

אפשר וצריך להילחם במי שמפיצים שקרים גסים, עובדות חסרות בסיס, ובזה מסכנים חיים של אנשים תמימים שמאמינים.
באתר של פייזר כתוהים הסיכונים וכל תופעות הלוואי האפשריות, ככה זה על כל תרופה וחיסון. אם היית קורא את תופעות הלוואי של כל תרופה לא היית לוקח בחיים גם לא אקמול.
ולא מאפשר לאשתך ללדת. גם בזה יש סיכון חיים.

אמת לאמיתה
הם לא התמודדו אף פעם באמת מול הקושיות
רק בהשמצות
תענו על שאלה אחת בלבד למה העלו את פרוטוקולי הקורונה ל..30 שנה
תענו רק על זה

אל תתחסן .
ותמשיך ללכת עם דם על הידיים..
רוצח!!!!!

גרוע מאוד שאנשים לא מתחסנים, יכול להיות שיש סיכון מסוים בחיסון אך הוואו זניח לגמרי לעומת המחלה המזעזעת הזאת. אני התחסנתי!!! כל גדולי ישראל אומרים שזה חובה!!!! לצערי חליתי בקורונה קלה בין החיסונים, מי שעדיין חושב שזה כמו שפעת אז הנה התסמינים של קורונה קלה כפי שחוויתי אני ורבים כמוני: כאבי שרירים משתקים, כובד, סחרחורות, תחושת עלפון, רעידות, זרמים , נימול, דקירות, כאבים בחזה, איבוד חוש טעם וריח (טועמים ומריחים דברים לא קיימים) , קושי נשימתי, שיעול יבש, יובש נוראי בעור, עיניים שורפות מיובש, דקירות באזניים, חולשה עמוקה, כאבי ראש, כאבי מפרקים, זה מה שאני זוכרת. זו קורונה קלה שמצריכה בדיקות לודא שלא קרתה פגיעה לבבית ל"ע,
אחרי החיסון מה מרגישים? כמעט כלום! כאב מקומי, קצת חולשה, עיפות אולי סחרחורות ובחילות רוב הזמן גם את זה לא.
שכל אחד יעשה את השיקול שלו האם הוא רוצה לחיות או לעבור קורונה שהוא לא יודע איך היא נגמרת. קרובת משפחה שלי עברה קורונה קלה מאוד לפני כשעשרה חודשים חצי שנה אחר כך החלו בעיוית בתפקודי כבד. (פוסט קורונה)
אני חושבת שמקום שקורא לעצמו חרדי לא יכול להביא דעות שסותרות את דעת תורה ומסכנות חיים של אחרים. !!

האם אפשר ליצור קשר עם האיצ'ה דז'לובסקי

בסדר תסתכל על הקבר של האשה שמתה בגלל שלא יתחסנה
אין מקום לומר אחרת מגדולי הדור ר חיים ר' גרשון הרב שלום כהן וכל האדמורים של החצרות הגדולים הורו חד משמעית להתחסן רב קהילה אסור לו לומר אחרת מכל גדולי הדור ואסור לשמוע בקול רב כזה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture