ילדים ישתתפו בחתונות? יו

ילדים ישתתפו בחתונות? ח"כ אשר דורש שתקנות התו הירוק יכללו בדיקות לילדים

לקראת השלב השלישי של ההקלות במגבלות הקורונה ייכנס לתוקפו ביום ראשון ח"כ אשר מאיים כי אם משרד הבריאות לא יכלול מתווה לבדיקות לבני פחות מ-16 כדי שיוכלו להיכנס למקומות הדורשים תו ירוק, ההקלות עלולות לא להיות מאושרות בוועדה

יו"ר ועדת חוקה חבר הכנסת יעקב אשר דורש ממשרד הבריאות לאפשר בדיקות עבור ילדים מתחת לגיל 16 במסגרת מתווה התו הירוק. לפי דיווח ב'חדשות 13' אם במשרד הבריאות לא יענו לדרישתו ולא יכללו את האפשרות לבדיקת ילדים – הן עלולות לא להיות מאושרות בוועדה.

ח"כ אשר מציע כי לכל מקום אשר נפתח עם התו הירוק תהיה מסגרת מוגדרת של ילדים שיוכלו להיכנס עם בדיקות. כך לדוגמא, בכל חתונה תהיה אפשרות ש -10% מהמוזמנים יהיו ילדים שיצאו עם בדיקות שליליות. במשרד הבריאות מגבשים בשעה זו את התקנות המדוברות על מנת שהמתווה יעבור.

כזכור, השלב השלישי של ההקלות במגבלות הקורונה ייכנס לתוקפו ביום ראשון במסגרתו החליטה הממשלה לאפשר פתיחה נוספת של מערכת החינוך, וכן חזרה לפעילות של מסעדות ובתי קפה וחזרה לפעילות מלאה של בתי המלון, גני אירועים, אטרקציות וכנסים, הכל באמצעות התו הירוק. במערכת החינוך יתאפשרו לימודים בכיתות ז'-י' בערים ירוקות וצהובות, וכן בערים כתומות בהן 70% מחוסנים ותכנית מגן חינוך. לגבי מסעדות ובתי קפה אישרה הממשלה לאפשר ישיבה גם בפנים וגם בחוץ, זאת בכפוף לתו הירוק. גם מי שאין לו תו ירוק יוכל להגיע למסעדות ולשבת בחוץ בהתאם לכללי התו הסגול.

בנוסף, אישרה הממשלה להחזיר לפעילות מלאה את בתי המלון (כולל חדרי אוכל), גני אירועים, אטרקציות וכנסים באמצעות התו הירוק. מגבלת ההתקהלות תעמוד על 20 איש בפנים ו-50 בחוץ (מלבד בערים אדומות שבהן תישאר המגבלה של 10:20). כמו כן, ניתן יהיה לקיים כנסים פוליטיים תחת מתווה התו הירוק (בהשתתפות מחוסנים ומחלימים בלבד) יאפשר התכנסות של 300 משתתפים בפנים ו-500 משתתפים בחוץ. האישור ייכנס לתוקף באופן מייד.

התו הירוק מיועד למי שתחסן בשתי מנות החיסון ועבר שבוע מאז החיסון השני, או למי שנדבק בנגיף והחלים מהמחלה. בהורדת האפליקציה יידרשו המשתמשים לעדכן פרטים אישיים ולאשר שימוש במידע. אז מקבל המשתמש קוד אימות ומקבל אישור לתו הירוק. כמו כן, ניתן יהיה להדפיס את האישור מאתר משרד הבריאות, או לקבל אותו במוקד משרד הבריאות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן