הגבלות שושן פורים בוטלו; המשטרה על הסלקציה לחרדים –

צילום מסך

הגבלות שושן פורים בוטלו; המשטרה על הסלקציה לחרדים – "תקלה נקודתית"

החלטת הממשלה על תקנות לשושן פורים שמנעו כניסה של התחבורה הציבורית לירושלים לא אושרה בוועדת הכלכלה ובעקבות כך הקנסות שחולקו במחסומי המשטרה בוטלו. נציגי המשטרה על עיכוב רכבים פרטיים: "שוטר אחד כנראה לא קיבל את הפקודות כמו שצריך ותיקנו את התקלה הזו"

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

ועדת הכלכלה ביטלה היום (ראשון) את תקנות שושן פורים שמנעו כניסה של התחבורה הציבורית לירושלים. המשמעות הביטול שבוע אחרי החג היא שהוועדה לא אישרה את הנוסח של הממשלה ו-13 הקנסות שנרשמו להסעות הפרטיות שניסו להיכנס נוסעים לבירה בוטלו.

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי טען כי הממשלה לא נתנה זמן לאזרחים לחזור לביתם כשאישרה את התקנות בכניסת השבת והן נכנסו לתוקף במוצאי שבת. לדבריו, "אתה לא יכול לומר שהיה מענה לכל תושבי ירושלים שנותרו מחוץ לעיר כשאין רכבות ותחבורה ציבורית. לאור הכאוס שהיה בשושן פורים אנחנו לא נאשר את התקנות גם אם יגרור שתבטלו 13 דוחות שנתתם לאוטובוסים".

ח"כ מרגי הוסיף בדיון כי המשטרה חסמה את כניסתם של תושבי ירושלים לעירם וכי שוטרים בדקו גם מכוניות פרטיות מבלי שהייתה להם סמכות לכך בתקנות. לדבריו, "המחזות של שימוש שלא על פי סמכות לחסום מכוניות, מרגע שזה התברר להם זה הוסר, זו התשובה שקיבלתי".

נציגי הייעוץ המשפטי של המשטרה אמרו בדיון שהמשמעות היא שהחלטת הוועדה תגרור את ביטול הקנסות שניתנו. "עשינו בדיקה והייתה כנראה תקלה נקודתית במחסום ופיקוד המחוז נתן הוראה לעבוד לפי התקנות לאחר ששוטר אחד כנראה לא קיבל את הפקודות כמו שצריך ותיקנו את התקלה הזו", אמר נציג המשטרה בדיון, "כפי שידוע לכולם, המשטרה פועלת בצורה אובייקטיבית למען הציבור ושנה לא קלה עברה עלינו ביישום התקנות האלה", הוסיף.

כזכור, לפני שבוע ויומיים, אישרו שרי הממשלה לפני כניסת השבת את ההגבלות על התחבורה הציבורית אל ירושלים ממוצאי השבת ועד יום ראשון בלילה – בניסיון לסתום את הפרצה שיצרה ההחלטה שלא להמשיך את הסגר הלילי בלילה שבין ראשון לשני – ליל שושן פורים. במסגרת ההגבלות שאושרו, נאסרה תנועת הסעות מאורגנות לירושלים וממנה ותנועת התחבורה הציבורית הבינעירונית לירושלים וממנה הופסקה לחלוטין בפרק זמן זה.

למרות ההנחיות, המשטרה על דעת עצמה עצרה רכבים פרטיים מלעלות לבירה. עם זאת, המונים, בהם משפחות עם ילדים, עקפו את המחסומים ועלו לעיר ברגל תוך שהם צעדו על כבישים ראשיים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell