צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הממשלה אישרה לימודים גם בערים כתומות – זאת מפת הרמזור המעודכנת

לאחר שמשרד הבריאות המליץ לקבינט על חיתוך רמזור מעודכן נוכח השיפור בתחלואה, מפרסם הערב המשרד את רשימת הערים המעודכנת בה ייפתחו הלימודים כבר מחר. מנגד, יישובים שבהם החינוך פתוח כעת אך שינו צבען לאדום ברמזור, יוכלו להפעיל את מערכות החינוך עד לסופ"ש
 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

שרי הממשלה אישרו הערב (רביעי) את המלצת משרד הבריאות לקבינט על חיתוך הרמזור המעודכן. חיתוך הרמזור אמור להכתיב את פתיחת מערכת החינוך, בכפוף לאישור הקבינט. נוכח השיפור בתחלואה – לאחר אישור הקבינט, הרמזור יחול מיידית ממחר ויאפשר פתיחה של החינוך בכל הערים בצבעים ירוק, צהוב וכתום.

השרים אישרו את עדכון רשימת היישובים בהתאם לתכנית רמזור ייכנס לתוקף החל ממחר, יום חמישי, ותתאפשר פתיחה של מוסדות החינוך בכל הערים בצבעים ירוק, צהוב וגם כתום.

יישובים שבהם החינוך פתוח כעת אך צבעם השתנה לאדום ברמזור, יוכלו להפעיל את מערכות החינוך עד לתום השבוע הזה. סגירת החינוך תחול בהן החל מיום ראשון.

"מגן חינוך" בערים שהן "כתום גבולי": במוסדות בערים אלו שהפכו לאדומות, בהם למעלה מ-60 אחוז מהתלמידים ביצעו אחת לשבוע בדיקת קורונה – הלימודים ימשיכו לפעול למרות שהעיר הפכה לאדומה.

עוד אישרו שרי הממשלה כי במוסדות חינוך בכל הארץ, בהם 90% מתלמידי י״א-י״ב מחוסנים או מחלימים, ניתן יהיה לשוב ללימודים כרגיל, ללא מתווה קפסולות בכיתות אלה.

בנוסף, ביישובים בצבע האדום בהם כלל מערכת החינוך סגורה: במוסדות חינוך בהם ישנם 75% מחלימים או מחוסנים בכיתות י"א-י"ב יוכלו לפתוח עבורם את הלימודים, תוך שימור מתווה הקפסולות.

רשימת הערים המלאה
כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן