הממשלה אישרה את הצעת משרד הבריאות להקלות במערכת החינוך

אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה. צילום ארכיון: נתי שוחט, פלאש 90

הסוף להצהרות הבריאות: הממשלה אישרה הקלות במערכת החינוך

ההקלות המשמעותיות שאישרה הממשלה הם ביטול הקפסולות בכיתות ד' כך שיוכלו ללמוד בכיתות מלאות וכן ביטול החובה להציג הצהרות הבריאות בכניסה לכיתה. גנץ: "בשבוע הבא נפעל ביחד עם משרדי הבריאות והחינוך למתווה חזרה מלאה של הלימודים בהקדם האפשרי"

 • "ה 8200 של החרדים": הסוד של התוכנית היוקרתית לגברים מצטיינים

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

הממשלה אישרה הערב (חמישי) במשאל טלפוני את הצעת משרד הבריאות להקלות במערכת החינוך שיהיו בתוקף עד ליום שלישי בשבוע הבא. ההקלות המשמעותיות שאישרה הממשלה הם ביטול הקפסולות בכיתות ד' כך שיוכלו ללמוד בכיתות מלאות וכן ביטול החובה להציג הצהרות הבריאות בכניסה לכיתה.

בנוסף אישרה הממשלה את הורדת שיעור המחוסנים והמחלימים הדרוש ללמידה מלאה בכיתות י"א ו-י"ב, כך שבמקום 90% יעמוד על 65%. כמו כן, לפי תוכנית ההקלות שגיבש משרד הבריאות, תוסר ההגבלה על קיום בחינות במוסדות להשכלה גבוהה, כך שניתן יהיה לקיים את כל הבחינות באופן פרונטלי ולא רק 10% מהן כפי שהיה עד כה.

כמו כן אישרה הממשלה שורה של תקנות בהן – הוספת האפשרות לקיים לימודים בשטח פתוח במוסד חינוך רשמי למחוננים; במסגרת לימודים במוסדות להשכלה או הכשרה, אשר מתקיימים במתווה תו ירוק, ניתן לקיים גם פעילות חברתית וטקסים; מתן אפשרות לערבוב של קפסולות בבתי ספר במסגרת שיעורי חנ"ג ולימודים מעשיים בשטח פתוח; כיתות ז'-י' יוכלו לעבור בין עד 4 קבוצות קבועות (ולא 2 בלבד).

עוד אושר שינוי בתכנית "מגן חינוך" אשר התקיימה עד כה במוסדות באזורים המסווגים בצבע "כתום" לפי תכנית הרמזור, כך שתתקיים בכיתות ז'-י' בכל הארץ במוסדות החינוך המעוניינים בכך, ותאפשר למידה ללא מגבלת הקפסולות לשכבות אלו במוסדות שישתתפו בתכנית. כמו כן אושרה הסרת המגבלה על ערבוב קבוצות של כיתות א'-ג' בצהרונים, כך שתחול עליהם ההוראה הכללית לפיה ניתן לערבב 3 קבוצות קבועות לכל היותר, ועד 28 ילדים.

שר הביטחון בני גנץ בירך על ההקלות שאושרו: "‏מברך על ההקלות שהתקבלו למערכת החינוך כפי שדרשנו- בדגש על הרחבת פעילות כיתות ז-י' והחזרה המלאה ללימודים בכיתות ד'. בשבוע הבא נפעל ביחד עם משרדי הבריאות והחינוך למתווה חזרה מלאה של הלימודים בהקדם האפשרי".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell