מגבלות הקורונה הוסרו – מספר הילדים הפונים למיון מטפס חזרה

מאז פרוץ מגפת הקורונה בישראל הלך ופחת מספר הילדים הפונים למלר"די ילדים בכל הארץ. כעת, מפרסם בית החולים הציבורי אסותא אשדוד: "תופעת הלוואי של הסרת המגבלות – מספר הילדים הפונים למיון חזר לרמתו טרם הקורונה"
 • הילדים של עם ישראל: שרה נחמן ושילה מתחננים אלינו לעזרה

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • מרגש: מסעו של גר הצדק- מהרי הקווקז להרי ירושלים

  תוכן מקודם

מאז פרוץ מגפת הקורונה בישראל הלך ופחת מספר הילדים הפונים למלר"די ילדים בכל הארץ וזאת בהשוואה לתאריכים המקבילים בשנת 2019. ברוב בתי החולים מספר הפניות ירד לכ-50-60% בהשוואה לשנת 2019, טרם הקורונה.

מבדיקה שנעשתה בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, נמצא כי מדובר בנתונים המשקפים את המצב במרבית מחלקות בית החולים בזמן מגפת הקורונה.

עם זאת, בחודשיים האחרונים, עם הסרת המגבלות וחזרה כמעט מלאה לשגרה, ישנה עלייה מתמדת במספר הילדים המטופלים במלר"ד הילדים, כאשר בחודש מרץ 21 הוא עמד, לראשונה, על מספר זהה  למספרם בחודש מרץ 2019.

ד"ר הגר גור סופרמן מנהלת ממלר"ד ילדים ומי שבדקה את הנתונים מסבירה: "עם התפרצות נגיף הקורונה חזינו בירידה קיצונית במספר הילדים המגיעים למלר"ד ילדים".

"לטעמי, הדבר נבע ממספר סיבות: כאשר הילדים אינם במסגרות הם גם נדבקים פחות במחלות שונות, בנוסף, כאשר הגנים הציבורים סגורים וישנה מינימום של פעילות קבוצתית גם נפצעים פחות".

היא הוסיפה, "מעבר לכך, עצם הבידודים הביתיים, תרמו להשגחה טובה יותר מצד המבוגרים. עם זאת, סיבה משמעותית נוספת לדעתי, היא משום שבזמן הקורונה, משפחות נטו לבקר פחות בבתי חולים מחשש להדבקה והעדיפו ולטפל במחלות ובפציעות שונות במסגרת הביתית או תוך ייעוץ טלפוני עם רופא הילדים".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן