אחרי האסון: סיוע נפשי למתנדבי זק"א

מתנדבי זק"א שסייעו בזיהוי גופות הרוגי אסון מירון השתתפו אמש במעגלי שיח ושחרור מעמסה נפשית באבו כביר. הרב אריה מונק מנכ"ל עמותת בית חם שהעביר את הסדנה: "לא בושה, היו עדים למראות קשים ואני משבח אותם על העבודה הקשה"
 • מרגש: מסעו של גר הצדק- מהרי הקווקז להרי ירושלים

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

הרב אריה מונק מנכ״ל עמותת ׳בית חם׳ המסייעת בתחום בריאות הנפש הגיע אמש בשעת לילה מאוחרת למכון המשפטי באבו כביר ושוחח עם עשרות מתנדבי זק"א תל אביב שעבדו בסוף השבוע האחרון מסביב לשעון וטיפלו בגופות הנפטרים במכון המשפטי – אבו כביר.

הרב מונק מנכ״ל עמותת בית חם המסייעת בתחום בריאות הנפש העביר הרצאה על בריאות הנפש לעובדי המכון,  הרב מונק שיבח אותם על החסד של אמת ועל העבודה החשובה והקשה שהם עשו במהלך האירוע.

הרב מונק נתן למתנדבי זק״א ת״א טיפים כיצד לטפל בהתפרצויות פוסט טראומה והסביר כי התפרצויות כאלו מחייבות טיפול שורש וכי הדחקה עלולה להחמיר את המצב, במקום התקיימו מעגלי שיח ושחרור סביב האירוע והמחזות הקשים שאליהם כאמור נחשפו המתנדבים.

הרב מונק אמר לאחר האירוע כי "מתנדבי זק"א תל אביב שעבדו באותו היום במכון המשפטי באבו כביר לצד הרופאים, נחשפו בסוף השבוע למראות מזעזעים שיכולים להשפיע על הנפש שלהם, הגענו למקום לאחר קריאה שהופנתה אלינו ונכונו לסייע להם כפי שסייענו לאלפי אנשים שצלצלו לעמותת בית חם וביקשו סיוע נפשי, אני מזמין כל אחד מהם ומהציבור הרחב לפנות לעמותת בית חם אם הם רואים בכך צורך וסיוע בעתיד"

הרב מונק  אמר לנוכחים כי העמותה מעמידה את עצמה לרשות עובדי המכון כולו כדי להקל גם בעתיד על המעמסה הנפשית שאיתם הם מתמודדים.

באירוע השתתפו גם הרב יעקב רוז׳ה ששימש עשרות שנים רבה של המכון לרפואה משפטית. הרב אשר לנדאו המשמש כיום כרב המכון והרב צבי חסיד מנכ״ל זק״א תל אביב שמרכז את פעילות מתנדבי זק״א במכון.

עמותת בית חם נוסדה לפני 40 שנה והיא מסייעת בתחום בריאות הנפש, פגיעות מיניות ועוד. החל מקרות האסון טיפלה העמותה באלפי מקרים של פוסט טראומה על ידי מערך של 600 מתנדבים ומתנדבות עובדים סוציאליים קליניים ופסיכולוגים לילדים ולמבוגרים.

*לפניות וקבלת סיוע פוסט טראומטי מעמותת בית חם *9518*

 

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן