עשרות אלפי שאלות הופנו למוקדי רפואה והלכה של כללית לקראת הצום

עשרות מורי ההוראה, רבנים ומומחי הבריאות של כללית, איישו את המוקדים הרפואיים הלכתיים של כללית שפעלו בכל רחבי הארץ לקראת יום כיפור ● גדולי הפוסקים, רבני הקהילות ומומחי כללית סיפקו מענה לעשרות אלפי פניות עם שאלות הלכתיות סבוכות הנוגעות גם לחולי קורונה ומחלימים ● גלריה
 • "הם עברו מספיק בחיים, תעזרו לי לשמח אותם" ברכי מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • "עניה סוערה" העבירו את שמכם לתפילת שר התורה ביום הושענא רבה.

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

ירושלים, בני ברק, נתיבות, חדרה, בית שמש, חיפה וכרמיאל, הן רק חלק קטן מהערים בהן פעלו המוקדים הרפואיים-הלכתיים של כללית לקראת יום כיפור. כמדי שנה, גם לקראת יום כיפור שנה זו, הקימה כללית עשרות מוקדי רפואה והלכה לבירור שאלות הנוגעות לצום יום כיפור.
אל שולחנם של מורי ההוראה ומומחי הבריאות של כללית, זרמו גם השנה אלפי פניות ופונים שהציגו את מצבם הרפואי, כדי לקבל הנחיות לקראת הצום. בשנה זו, התווספו גם שאלות של חולי קורונה מאומתים ומחלימים אשר עדיין גוררים תופעות רפואיות 'פוסט קורונה'.
הישיבה המשותפת של רבנים מורי הוראה יחד עם רופאים מומחים, מאפשרים למוקדים של כללית לספק לפונים, מענה מוסמך ומקצועי ביותר בהיבט ההלכתי, כמו גם בהיבטים הרפואיים. על מנת לספק את המענה המיטבי ולהנגיש את המוקדים לכלל הלקוחות, פרסה כללית את פעילות המוקדים בריכוזים החרדים בכל רחבי הארץ, החל מרכסים, חיפה וכרמיאל בצפון ועד אשדוד ונתיבות בדרום.
בירושלים פעלו שני מוקדים מרכזיים, עם חשובי רבני הקהילות החרדיות בירושלים וכן במרפאת כללית בדבורה הנביאה הסמוכה לשכונת מאה שערים. במוקד זה השתתפו רבני בד"צ העדה החרדית
גם בבני ברק, פעלו שני מוקדי רפואה והלכה לטובת לקוחות כללית בעיר התורה. רבני העיר בראשות הגאון רבי שמואל אליעזר שטרן רב מערב העיר והגאון רבי מרדכי בונם זילברברג מרא דאתרא דשיכון ה'. העיר מודיעין עלית, זכתה להיות העיר עם המספר הרב ביותר של מוקדים רפואיים הלכתיים ששירתו את ציבור התושבים. חמש מוקדים שונים בפריסה רחבה ובהשתתפות רופאים ורבנים רבים, עמדו לטובת לקוחות הכללית שהזדקקו להכוונה לקראת יום כיפור.
המוקד הרפואי הלכתי של בית שמש, פעל במרפאת 'רמת נוף' של כללית ברחוב יהודה הנשיא בעיר. בנתיבות פעל המוקד הרפואי הלכתי של כללית בראשות הרב יורם כהן אב"ד ומו"צ בקהילה החרדית, כשלצידו הרב יואל חברוני ראש בית ההוראה והרב אברהם חשאי.
את המענה לפניות במוקד הרפואי הלכתי באלעד, סיפקו הרב יעקב שאול לייזער, הרב ברוך עוקשי והרב טוביה בלוי. בעמנואל איישו הרב שלמה קליין רב הקהילה החסידית והרב משה גולינסקי רב קהילת סלונים בעיר.
בעיר חיפה פעל מוקד רפואי הלכתי בראשות הרב יעקב דויטש דומ"ץ דחסידי סערט ויזניץ בעיר. גם במועצה החרדית הצפונית רכסים, פעל מוקד רפואי הלכתי של כללית בראשות הרב יצחק שכטר רב שכונת בנה ביתך וראש כולל עטרת אליהו. בקרית שמואל פעל מוקד בראשות הרב אליעזר הכרמי רב בית הכנסת המרכזי בעיר.
בשיכון חב"ד בלוד עמד בראש המוקד הרפואי הלכתי, הרב ברוך בועז יורקוביץ מרא דאתרא של קהילת חב"ד בעיר. בשכונת גני איילון באחיסמך, פעל מוקד במרפאת כללית החדשה בראשות רב השכונה הגאון הרב אברהם ברוידא ורבניפ נוספים
הרב נתנאל חכם ראש כולל הוראה שע"י מוסדות זוהר התורה ומו"צ באפיקי מים עמד בראש המוקד הרפואי הלכתי בעיר אשדוד.
הרב אברהם קונסקי מנהל המחלקה החרדית בכללית מציין בסיפוק את הגידול בפריסת המוקדים הרפואים הלכתיים בריכוזים החרדים ואומר כי: "זרם הפניות האדיר למוקדים רפואה והלכה של כללית, מעיד על הצמא הרב שקיים בקהל למידע מוסמך מקצועי המשלב ידע הלכתי ורפואי. כללית שפועלת בסטנדרטים הגבוהים ביותר של מקצועיות רפואית ושירות מצטיין, לקחה על עצמה לנהוג באותם סטנדרטים גם בהנגשת המידע הרפואי הלכתי לכלל לקוחות כללית בכל הריכוזים החרדים ברחבי הארץ"

כתבות קשורות

בשורה להורים: ילדים מחלימים לא יחוייבו בביצוע של בדיקת אנטיגן
שר הבריאות: "מי שלא מתחסן נגד הקורונה ומסרב לקבל טיפול זה דבר שקשה לקבל"
נתוני "משכורת הנטו": זן הדלתה השפיע על שוק התעסוקה בחודש אוגוסט
היערכות בכותל המערבי לשמיני עצרת ולהקפות שניות
זריקת עידוד: מחקר בינלאומי מגלה כי החיסון לשפעת מסייע גם מול הקורונה
ירושלים של מעלה: סיור מרתק בסוכות הירושלמיות • ענו על החידון
זינוק במספר החולים במצב קשה והמונשמים; 7 נפטרו אתמול
מחלימים מקורונה? משרד הבריאות שינה את מדיניות התו הירוק • כל הפרטים
בנט בביקורת חריפה נגד הגורמים המקצועיים: "ההגבלות יובילו רק לנזקים כלכליים"
הלם בחסידות גור: המחנך והמשגיח הנודע שהתגורר בחצור נפטר מנגיף הקורונה
משרד הבריאות מעדכן נתונים מדאיגים: שיא במספר המונשמים בגל הרביעי
נאומו של יו"ר הרשות הפלסטינית וניסיון דריסת השוטרים • סיכום חדשות השבת
אבו מאזן הציב אולטימטום: "אם ישראל לא תיסוג מהשטחים נפנה להאג"
לֵב מְלָכִים וְשָֹרִים: שנה אחת, שני ראשי ממשלה - סיכום שנה של מהפך
כל הארץ לולב: תיעוד מרגש מהנענועים של עמך בית ישראל
הזמר שאביו נפטר מהקורונה בסינגל חדש: "שמשיח יבוא"
הקורונה בחופשה? עשרות אלפי ילדים יחזרו למסגרות יום לפני - ללא בדיקות
המגפה משתוללת - שרים בקבינט לא מתכוונים לשנות מדיניות "בגלל הלא-מחוסנים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו