עשרות אלפי שאלות הופנו למוקדי רפואה והלכה של כללית לקראת הצום

עשרות מורי ההוראה, רבנים ומומחי הבריאות של כללית, איישו את המוקדים הרפואיים הלכתיים של כללית שפעלו בכל רחבי הארץ לקראת יום כיפור ● גדולי הפוסקים, רבני הקהילות ומומחי כללית סיפקו מענה לעשרות אלפי פניות עם שאלות הלכתיות סבוכות הנוגעות גם לחולי קורונה ומחלימים ● גלריה

כתבות נוספות בנושא:

רופא שנדבק במוטציה: "מופתע לרעה מהתארגנות משרד הבריאות"
הנתונים: קיבלתם חיסון שלישי, כמה אתם מוגנים מול זן 'אומיקרון'?
התרגיל של האופוזיציה: תתמוך בחוק האיכונים, אבל עם תנאי מביך
המומחה מדרום אפריקה: "בקרוב יהיו 10,000 מאומתים באומיקרון ביום"
ירושלים, בני ברק, נתיבות, חדרה, בית שמש, חיפה וכרמיאל, הן רק חלק קטן מהערים בהן פעלו המוקדים הרפואיים-הלכתיים של כללית לקראת יום כיפור. כמדי שנה, גם לקראת יום כיפור שנה זו, הקימה כללית עשרות מוקדי רפואה והלכה לבירור שאלות הנוגעות לצום יום כיפור.
אל שולחנם של מורי ההוראה ומומחי הבריאות של כללית, זרמו גם השנה אלפי פניות ופונים שהציגו את מצבם הרפואי, כדי לקבל הנחיות לקראת הצום. בשנה זו, התווספו גם שאלות של חולי קורונה מאומתים ומחלימים אשר עדיין גוררים תופעות רפואיות 'פוסט קורונה'.
הישיבה המשותפת של רבנים מורי הוראה יחד עם רופאים מומחים, מאפשרים למוקדים של כללית לספק לפונים, מענה מוסמך ומקצועי ביותר בהיבט ההלכתי, כמו גם בהיבטים הרפואיים. על מנת לספק את המענה המיטבי ולהנגיש את המוקדים לכלל הלקוחות, פרסה כללית את פעילות המוקדים בריכוזים החרדים בכל רחבי הארץ, החל מרכסים, חיפה וכרמיאל בצפון ועד אשדוד ונתיבות בדרום.
בירושלים פעלו שני מוקדים מרכזיים, עם חשובי רבני הקהילות החרדיות בירושלים וכן במרפאת כללית בדבורה הנביאה הסמוכה לשכונת מאה שערים. במוקד זה השתתפו רבני בד"צ העדה החרדית
גם בבני ברק, פעלו שני מוקדי רפואה והלכה לטובת לקוחות כללית בעיר התורה. רבני העיר בראשות הגאון רבי שמואל אליעזר שטרן רב מערב העיר והגאון רבי מרדכי בונם זילברברג מרא דאתרא דשיכון ה'. העיר מודיעין עלית, זכתה להיות העיר עם המספר הרב ביותר של מוקדים רפואיים הלכתיים ששירתו את ציבור התושבים. חמש מוקדים שונים בפריסה רחבה ובהשתתפות רופאים ורבנים רבים, עמדו לטובת לקוחות הכללית שהזדקקו להכוונה לקראת יום כיפור.
המוקד הרפואי הלכתי של בית שמש, פעל במרפאת 'רמת נוף' של כללית ברחוב יהודה הנשיא בעיר. בנתיבות פעל המוקד הרפואי הלכתי של כללית בראשות הרב יורם כהן אב"ד ומו"צ בקהילה החרדית, כשלצידו הרב יואל חברוני ראש בית ההוראה והרב אברהם חשאי.
את המענה לפניות במוקד הרפואי הלכתי באלעד, סיפקו הרב יעקב שאול לייזער, הרב ברוך עוקשי והרב טוביה בלוי. בעמנואל איישו הרב שלמה קליין רב הקהילה החסידית והרב משה גולינסקי רב קהילת סלונים בעיר.
בעיר חיפה פעל מוקד רפואי הלכתי בראשות הרב יעקב דויטש דומ"ץ דחסידי סערט ויזניץ בעיר. גם במועצה החרדית הצפונית רכסים, פעל מוקד רפואי הלכתי של כללית בראשות הרב יצחק שכטר רב שכונת בנה ביתך וראש כולל עטרת אליהו. בקרית שמואל פעל מוקד בראשות הרב אליעזר הכרמי רב בית הכנסת המרכזי בעיר.
בשיכון חב"ד בלוד עמד בראש המוקד הרפואי הלכתי, הרב ברוך בועז יורקוביץ מרא דאתרא של קהילת חב"ד בעיר. בשכונת גני איילון באחיסמך, פעל מוקד במרפאת כללית החדשה בראשות רב השכונה הגאון הרב אברהם ברוידא ורבניפ נוספים
הרב נתנאל חכם ראש כולל הוראה שע"י מוסדות זוהר התורה ומו"צ באפיקי מים עמד בראש המוקד הרפואי הלכתי בעיר אשדוד.
הרב אברהם קונסקי מנהל המחלקה החרדית בכללית מציין בסיפוק את הגידול בפריסת המוקדים הרפואים הלכתיים בריכוזים החרדים ואומר כי: "זרם הפניות האדיר למוקדים רפואה והלכה של כללית, מעיד על הצמא הרב שקיים בקהל למידע מוסמך מקצועי המשלב ידע הלכתי ורפואי. כללית שפועלת בסטנדרטים הגבוהים ביותר של מקצועיות רפואית ושירות מצטיין, לקחה על עצמה לנהוג באותם סטנדרטים גם בהנגשת המידע הרפואי הלכתי לכלל לקוחות כללית בכל הריכוזים החרדים ברחבי הארץ"

הכתבות המעניינות ביותר

נֵר לְרַגְלִי דְבָרֶךָ • הגר"ש מרקוביץ בהדלקת נר ראשון של חנוכה
לראשונה מכניסתו לתפקיד: ראש הממשלה בנט הגיע למעון בבלפור
קֹדֶשׁ הֵם • הדלקת נר ראשון של חנוכה אצל הגר"י לעזער מברסלב
תרגיל החקירה שנעשה לחפץ הוסתר מההגנה ולא תומלל: "הרעיבו אותי"
שיעורי הגר"ש רבינוביץ בעל 'פסקי תשובות': הלכות לחנוכה • צפו
הטרור בדרום: שרת התחבורה והשר לבטחון פנים קיימו הערכת מצב
החזן מוטי בויאר מבצע: "יוונים" שהלחין לחצר הקודש סאטמר
בורקס במילוי גבינות ותרד / ניסי גולדרייך
יוני Z ודיג'יי ניסו סלוב בגרסת הרמיקס: "כל יהודי הוא אש"
ביאור פיוט 'מעוז צור' • הרב אברהם מימון • צפו
נֵר מִצְוָה וְתוֹרָה אוֹר: דברי חיזוק לימי החנוכה ושו"ת עם ר"י סלבודקא הגר"י שוורץ
שקד מאיימת על מרצ: "נראה אם יעזו להצביע נגד החוק"
המשנה לפרקליט המדינה לשעבר מסבירה: האם חקירת חפץ לא לגיטימית?
אלהא דמאיר ענינו • הרב פנחס זביחי • צפו
ערבי הודה בתקיפת יהודים ליד הר הבית; התיק נגדו נסגר
תופעה מדאיגה בפלטבוש: נוער שוליים גונב רכבים מבתי הכנסת • צפו
קָבְעוּ שִׁיר וּרְנָנִים • נר א' דחנוכה בחצה"ק קרעטשניף סיגעט
האיום של החוקר על ניר חפץ: "תחטוף פצצה, עולמך יזדעזע מהיסוד"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו