קרדיט לתמונה: RF123

פצעים קשיי ריפוי

בשיתוף בטר לייף – טיפול בתא לחץ

כתבות נוספות בנושא:

עם כניסתו לתפקיד רב המרכז הרפואי שיבא, תל השומר התקבל הרב יואב חנניה אוקנין שליט"א בחמימות ואהדה בבתיהם של גדולי ישראל שליט"א
המטה החרדי - משרד הבריאות עלה קמפיין חיסוני הילדים תחת הסלוגן: ״ילד בריא עדיף״
"יש מקום לחשש גדול ואמיתי": וריאנט חדש ומדבק מדאיג את החוקרים
גל חמישי בפתח? כך נערכים ב"רפואה ושמחה" להכפיל את העזרה לחולים

'פצעים קשיי ריפוי' או 'פצעים כרוניים' הם שמות מקובלים לפצעים שאינם מתרפאים במשך שלושה  עד שישה שבועות, או פצעים שלא הראו שיפור בזמן זה. לפי הערכות, בישראל אחוז עד שניים מהאוכלוסיה סובלים מפצעים כרוניים. בקרב אוכלוסיית חולי הסכרת כ-16% צפויים לסבול מפצעים כרוניים, ואף לעמוד בפני סכנת קטיעה.

פצעים כרוניים וקשיי ריפוי נפוצים כמובן בקרב חולי סכרת אולם גם בקרב חולים בעלים רקע של מחלות לב, לחץ דם גבוה וכמובן חולים המרותקים למיטה לזמן רב אשר עלולים לסבול מפצעי לחץ.

פצעים שלא נרפאים עשויים להזדהם, להידבק ולפגוע בתפקוד ולסכן חיים. מעבר לסכנה לחיים ולתפקוד, פצעים אלו לרוב מלווים במגבלות יומיומיות כגון נפיחות, כאבים,  אדמומיות, ריח רע מהפצעים, מוגלה ושינויים בצבע הפצע.

כיצד אפשר לטפל בפצעים כרוניים?

לעיתים קרובות פצעים קשיי ריפוי מתפתחים על רקע של פגיעה בזרימת הדם, ומכאן הקושי להחלים. הגברת זרימת הדם וכמות החמצן המועברת לרקמות יכולה לצמצם דרמתית את התסמינים ולקצר את משך הריפוי. מעבר להשפעה הישירה על חיוניות הרקמות הפגועות הזרמת חמצן מסייעת לגוף לייצר יותר תאי דם לבנים שקריטיים למאבק בזיהומים ובחיידקים.

במידה ואתם סובלים מפצעים או פגיעות בגפיים, פצעים סוכרתיים כולל רגל סוכרתית, פצעי לחץ בעקבות התאוששות מניתוח או פציעה, חשוב מאוד שתנסו למנוע ככל שניתן את הסיכון לזיהום והחמרת הפציעה. ניהול פצע כרוני כולל טיפולים ארוכים, חבישות מיוחדות ולעיתים ליווי צמוד של רופא או אחות. תהליך הוא כואב ממושך ויקר.

כיום אתם יכולים לתת לעצמכם צ'אנס להחלים או לשפר את מצב הפצעים הכרוניים באמצעות טיפול בתא לחץ המשפר את זרימת הדם, בכל הגוף ובפרט בפצעים.

טיפול בתא לחץ מאפשר אספקת דם לרקמה החסומה או הפגועה. כך ניתן לזרז את קצב ההחלמה ולעכב או למנוע זיהום והחמרה במצב. הטיפול מגביר את זרימת הדם והחמצון, ממריץ את תיקון הרקמות. למעשה, הטיפול בחמצן מעורר ומעודד את יכולות הריפוי הטבעיות של הגוף.

איך עובד הטיפול בתא לחץ?

טיפול בתא לחץ אינו פולשני, ללא כאב ונחשב לבטוח. הטיפול אינו דורש היערכות מוקדמת ואפשר לשלב את הטיפול עם שגרת החיים. הטיפול נחשב ליעיל במיוחד בטיפול בכיבים בכף הרגל, בפצעי לחץ, ברגל סוכרתית, פצעים איסכמיים, פצעים דלקתיים, התאוששות לאחר ניתוח וחבלות טראומטיות.

מומלץ בייחוד לפנות לטיפול בתא לחץ בודד יחידני המספק פרטיות מקסימלית וחווית טיפול אקסקלוסיבית. מדובר בטיפול בתא הדומה במראהו לקפסולה אליו זורם 100% חמצן טהור בלחץ גבוה. התחושה בעת שהייה בתא לחץ דומה לישיבה במטוס או צלילה, ובדומה ניתן להאזין למוסיקה או לצפות בסדרות כדי העביר את הזמן ולהירגע.

גלשו למידע נוסף אודות טיפולים בתא לחץ.

הכתבות המעניינות ביותר

בְּאוֹרְךָ נִרְאֶה אוֹר • חנוכה בחצר הקודש אשלג
לחמניות שום / ניסי גולדרייך
נֵר לְרַגְלִי דְבָרֶךָ • הגר"ש מרקוביץ בהדלקת נר ראשון של חנוכה
לראשונה מכניסתו לתפקיד: ראש הממשלה בנט הגיע למעון בבלפור
קֹדֶשׁ הֵם • הדלקת נר ראשון של חנוכה אצל הגר"י לעזער מברסלב
תרגיל החקירה שנעשה לחפץ הוסתר מההגנה ולא תומלל: "הרעיבו אותי"
שיעורי הגר"ש רבינוביץ בעל 'פסקי תשובות': הלכות לחנוכה • צפו
הטרור בדרום: שרת התחבורה והשר לבטחון פנים קיימו הערכת מצב
החזן מוטי בויאר מבצע: "יוונים" שהלחין לחצר הקודש סאטמר
בורקס במילוי גבינות ותרד / ניסי גולדרייך
יוני Z ודיג'יי ניסו סלוב בגרסת הרמיקס: "כל יהודי הוא אש"
ביאור פיוט 'מעוז צור' • הרב אברהם מימון • צפו
נֵר מִצְוָה וְתוֹרָה אוֹר: דברי חיזוק לימי החנוכה ושו"ת עם ר"י סלבודקא הגר"י שוורץ
שקד מאיימת על מרצ: "נראה אם יעזו להצביע נגד החוק"
המשנה לפרקליט המדינה לשעבר מסבירה: האם חקירת חפץ לא לגיטימית?
אלהא דמאיר ענינו • הרב פנחס זביחי • צפו
ערבי הודה בתקיפת יהודים ליד הר הבית; התיק נגדו נסגר
תופעה מדאיגה בפלטבוש: נוער שוליים גונב רכבים מבתי הכנסת • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו