גל חמישי בפתח? כך נערכים ב"רפואה ושמחה" להכפיל את העזרה לחולים

הראשונים להבין את המשמעות של מצב זה והשלכותיו, הינם ראשי ארגון "רפואה ושמחה", המובילים את מערך הסיוע הגדול ביותר בישראל לחולים ומבודדים במשך כל תקופת הקורונה, בכל מקום בו ניתן להגיש עזרה ולהקל ולו במעט את סבלם

כתבות נוספות בנושא:

הקורונה פוגעת בזיכרון? מחקרים בארה"ב הראו תופעות אלצהיימר אצל חולי קורונה
מומחים מעריכים: הקורונה תפתח מוטציות חדשות וייתכן שמסוכנות יותר
מַשִּׁיב הָרוּחַ וּמוֹרִיד הַגֶּשֶׁם (והשלג): גלריה לבנה מהצפון עד חברון • צפו
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
 • רק 550 ש"ח לזוג ללילה + א. בוקר במלון כינורות

  תוכן מקודם

 • קשה בשידוכים? הפרנסה מעיקה? החובות מטרידים? ...התייצבו וראו את ישועת ה'...

  תוכן מקודם

 • עדות מזעזעת: "זה שורף את הגוף מבפנים"

  תוכן מקודם

 • "אין לי שמלה לחופה" כלה יתומה מאב מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

לאחר 4 גלי קורונה מאתגרים במיוחד עבור העוסקים בסיוע לחולי ומבודדי הקורונה, כשברקע העלייה החדה במקדם ההדבקה, מה שמביא את ראשי מערכת הבריאות להסיק בפני הציבור בישראל שלצערנו גל חמישי בפתח, וכשזה מגיע בשילוב תקופת החורף, זה הופך את המצב לפחות מעודד.

הראשונים להבין את המשמעות של מצב זה והשלכותיו, הינם ראשי ארגון "רפואה ושמחה", המובילים את מערך הסיוע הגדול ביותר בישראל לחולים ומבודדים במשך כל תקופת הקורונה, בכל מקום בו ניתן להגיש עזרה ולהקל ולו במעט את סבלם. מתנדבי הארגון היו שם בשבילם בכל מקום, בכל התקופה, הן בדלתות הבתים, במלוניות, במחלקות הקורונה, בבתי אבות, באגפי השיקום, ובעצם איפה לא.

רפואה ושמחה" מפעילה במשך כל ימות השנה שירותי חינם של הסעת חולים נכים ומוגבלים לטיפולים רפואיים באמצעות צי אמבולנסים ויחידת הדו גלגלי של הארגון, בנוסף על המערך בן כרבבת! מתנדבים המתגוררים כמעט בכל נקודה בישראל, וכן במאות נקודות מסביב לעולם, המתופעלים באמצעות מוקד הארגון ומסייעים יומם וליל באמצעות קבוצות "מחוברים אונליין", ועומדים הכן לסייע בהסעת חולים, נכים ומוגבלים וכן בשינוע ארוחות, תרופות, ציוד רפואי, דגימות מעבדה וכל פריט עזרה רלוונטי המסייע ומקל על החולים ובני משפחותיהם.

עם פרוץ משבר הקורונה בישראל, פעילות החסד התנהלה במרוץ סביב השעון ובפריסה רחבה ביותר בכל נקודה, כשבמהלך המשבר סייעו במוקד ללמעלה מ-200,000 משימות ביניהם של הצלת חיים וסייעו ללמעלה מ-500,000 אזרחים! מבודדי קורונה מכל קצוות הקשת, אשר קיבלו מאות אלפי ערכות עידוד בבידוד, שונעו עשרות אלפי ק"ג של מזון ותרופות, באמצעות צי האמבולנסים של "רפואה ושמחה" וכ-10,000 מתנדבי האונליין המתגוררים מדן ועד אילת, ומכרמיאל ועד מצפה רמון אשר צברו יחדיו למעלה מ-7,000,000 קילומטר של נסיעות חסד!

רשת המתנדבים פועלת סביב השעון בסיוע אינסופי ובכל תקופת הקורונה לא נתנה לגלים הרודפים בזה אחר זה לייאש אותה. גם כשנדמה היה לראשי הארגון והמוקד הנרחב כי העיסוק בפעילות החסד עבור חולי ומבודדי הקורונה עבר כל פרופורציה שניתן לתאר, לא הרפו וראו בזה שליחות אמיתית לספק 100%! מענה למאות ואלפי משימות יומיות בסדר גודל שאין לו אח ורע, ועל כך יעידו כל ראשי הערים, הארגונים והגופים שפעלו בשיתוף פעולה ונחשפו להיקף הפעילות העצומה.

יצויין כי אגף מיוחד טיפל כל העת בצרכי המחלימים במלוניות הקורונה, והפעיל אינספור פעילויות מדהימות עבור אבות ובנים, הסעת רבנים וראשי ישיבות למסירת שיעורים במלוניות, אירועי בר מצווה מהחל ועד כלה עבור נערים שהגיעו לגיל מצוות, כנסי חיזוק ועידוד למחלימים, חתונות חליפיות בבתי המבודדים. כל זה לצד מאות רבות של עוגות ביתיות ומאפים אישיים שמוכנות ע"י מתנדבות קונדיטורית אונליין ברחבי הארץ שחולקו במלוניות, בבתי החולים, במרכזי השיקום ובמחלקות הקורונה.

כאמור, בימים אלו עם העלייה החדה המתמשכת בעקומת מקדם ההדבקה של הנגיף על שלל שמותיו וסוגיו, נערכים בארגון להכפיל את מספרי העזרה והנתינה לממדים עצומים, בכדי שיוכלו לתת מענה מיידי מושלם בכל נקודה, ובכל עניין, לחולים ובני משפחותיהם, לזקנים, נכים ומוגבלים הזקוקים לסיוע כל העת, ובפרט בימים כאלו.

צפו בגלרייה של חסד מפעילות רפואה ושמחה:

הכתבות המעניינות ביותר

פרקליטו לשעבר של נתניהו: הצעת ההסדר לא נראית מפתה
בג"ץ קבע: בעלי חוב עם קשיים כלכליים לא ינותקו מחשמל
משבר הקורונה בקובה: עומדים בתורי ענק כדי לקבל אוכל
המפכ"ל מעדכן את התגובה לפרשת NSO: "אם היו מקרים נקודתיים נתקן"
בכירים לשעבר במערכת הביטחון: "מחיר הצוללות הוכפל בגלל תיק 3000"
הקרב על היום שאחרי: סוכלה הצעה להשארת נתניהו כיו"ר זמני בליכוד
מתברר: המחבל החוטף מטקסס היה תחת מעקב ה-MI5
סנקציות חדשות: האמריקאים יטילו עיצומים על מממני ארגון חיזבאללה
מסתמן: ביטול בידודים במערכת החינוך; "לא יעיל יותר, בכיוון של ביטול לכולם"
בעלות של 3 מיליארד יורו: ישראל חתמה על רכישת שלוש צוללות מתקדמות מגרמניה
בנט לפרוש: "זה שאתם לא בממשלה זה חיסרון. אני מאוד רגיש לעניין הזה"
אחרי לילה סוער: הלימודים בגולן בוטלו, בירושלים ובבנימין יחלו באיחור
פרשת NSO: המשטרה שתלה תוכנת מעקב בטלפון של פעיל חברתי
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים - י"ח בשבט ה'תשפ"ב
בַּמֶּה אֲבָרֶכְךָ • שולחן הטהור חמשה עשר בשבט בחצה"ק נדבורנה
צִלְּךָ נָאֶה • האדמו"ר מטשערנאוויץ ערך את שולחנו בעיר חריש
מרן גאב''ד ירושלים קיבל פירות מ'קופת מרן' בשליחות הנגידים
תיעוד: ט''ו בשבט אצל האדמו''ר מהרי''ד מלעלוב

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture