מחירי תרופות המרשם יורדים ביותר מ-10%

ירידה זאת כוללת את הפחתת המחירים בשיעור של 5.37% שבוצעה לפני חצי שנה • שר הבריאות בירך על המשך מגמת ההפחתה של מחירי תרופות המרשם

רו"ח יאיר אסרף, המפקח על המחירים במשרד הבריאות הודיע כי המחירים המרביים לצרכן של תרופות המרשם ירדו ב-3 בדצמבר בשיעור ממוצע של 10.60% לעומת אשתקד.

לירידה זו תרמו בין היתר, שינויים בשערי המטבעות בשילוב עם ירידות מחירים, במדינות מהן מצוטטים מחירי התרופות, וכן השינוי במס ערך מוסף שחל במהלך השנה.

יש להדגיש, כי ירידה זאת כוללת את הפחתת המחירים בשיעור של 5.37%, שבוצעה לפני חצי שנה בעקבות שינוי בשער החליפים של היורו ובהתאם לצו הפיקוח על תרופות מרשם. כמו כן ירידה זו מחזקת את המגמה של הוזלת מחירי תרופות המרשם בשנים האחרונות.

שר הבריאות, חה"כ יעקב ליצמן, בירך על המשך מגמת ההפחתה של מחירי תרופות המרשם והדגישה את חשיבות הפיקוח וקביעת מחירים מרביים במטרה להגן על ציבור החולים, הנזקק לתרופות אלו. הפחתה זו עולה בקנה אחד עם מדיניות המשרד לחיזוק שירותי הבריאות והנגשתם לאזרחי ישראל.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הדגיש את מורכבות הליך קביעת המחירים ומגמת ההפחתה בשנים האחרונות , כל זאת תוך שמירה על איכות, זמינות והיצע התכשירים הרפואיים.

(אילוסטרציה: פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו