הממשלה אישרה היום את הצעת מחליטים בנושא הרפורמה בתחום השימוש בקנביס למטרות רפואיות ומחקר • ליצמן: הרפורמה תעשה צדק עם אלפי חולים שזקוקים לקנאביס הרפואי

הרפורמה שיזם שר הבריאות, יעקב ליצמן, בתחום השימוש בקנביס למטרות רפואיות ומחקר, אושרה הבוקר על ידי הממשלה.

מתווה הפעולה נועד להבטיח, בראש ובראשונה, כי המוצרים בהם ישתמשו המטופלים לא רק שייוצרו בתנאים איכות ראויים, אלא גם יונפקו בבתי מרקחת, כמקובל בתחום התרופות. משרד הבריאות ימשיך לפעול להרחבת מעגל המוסמכים לאשר שימוש בקנביס רפואי למטופלים וזאת במטרה לשפר את השירות לציבור בתחום.

השר ליצמן אמר בתגובה, "הממשלה החליטה היום על רפורמה חשובה, עליה הכרזתי לפני מספר חודשים. הרפורמה תעשה צדק עם אלפי חולים שזקוקים לקנאביס הרפואי למטרת רפואה בלבד.

לדבריו, "אין כל סיבה שמי שזקוק לקנאביס מסיבה רפואית יסבול ויעבור מסכת ביורוקרטית מיותרת ועל כן יש להביא לשינוי הקיים היום בתחום. אני נגד ליגליזציה. שלא תטעו בי. יחד עם ההקלה לאלה הזקוקים לקנאביס רפואי, אנו נחמיר את הפיקוח ונמנע אפשרות לזליגה. והמשטרה תטפל בכך.

"הקנאביס הרפואי יגיע לאלה הצריכים אותו באמצעות בית המרקחת כמו תרופה, כמו מורפיום וכדומה. נגדיל את רשימת הרופאים המאשרים קנאביס רפואי ונקל על ציבור החולים שסובל. אני מברך את ראש הממשלה ואת שיתוף הפעולה בין משרדי הממשלה, ביטחון פנים, אוצר, חקלאות, משפטים, וכל הצוותים המקצועיים במשרדים – שהתגייסו לקידום הרפורמה החשובה במהירות וביסודיות".