יש לכם מכשיר מירס ישן? תרמו אותו לאיחוד הצלה

בארגון רפואת החירום איחוד הצלה יוצאים בקמפיין לאיסוף מכשירי מירס מהציבור תחת הכותרת: "המירס הישן שלך יכול להעלות אבק במגירה או להציל חיים"

בארגון רפואת החירום איחוד הצלה יוצאים בקמפיין לאיסוף מכשירי מירס מהציבור תחת הכותרת: "המירס הישן שלך יכול להעלות אבק במגירה או להציל חיים". הסיבה לקמפיין היא המחסור במכשירי מירס המשמשים את הרופאים, הפרמדיקים והחובשים המתנדבים בארגון במסגרת פעילותם להצלת חיים. המירס משמש כמכשיר קשר בין המתנדב הפועל בשטח למוקד איחוד הצלה.

לפני מספר שנים הפסיקה מוטורולה לייצר בעצמה את מכשירי המירס והעבירה את הייצור לקבלנים. קצב הייצור של קבלני המשנה אינו מדביק את הדרישה ובשוק נוצר חוסר במכשירים. "לאזרחים רבים יש מכשיר מירס ישן שאינו בשימוש", מסביר משה טייטלבוים, מנכ"ל איחוד הצלה. "אם הם יתרמו את המכשיר לאיחוד הצלה הוא ישמש אותנו להצלת חיים. מניסיון העבר אנו יודעים כי הציבור בישראל נרתם בחפץ לב לסייע ואנו מאמינים שנצליח לאסוף מהציבור כמה מאות מכשירים שיעזרו לנו בשליחותנו. אנחנו מודים מראש לכל מי שיתגייס למשימה".

ארגונים מבצעיים נוהגים להשתמש במירס משום שרשת התקשורת עליה הוא פועל מתאפיינת בשרידות גבוה באירועי חירום. היא מאפשרת שימוש בשתי מערכות נפרדות, טלפון וקשר, שמגבות אחת את השנייה. מכשיר הקשר (PTT) מאפשר שיחה אישית בין שני מכשירי מירס, שיחה קבוצתית ויצירת אשכולות קשר בהתאם לצרכי הארגון.

אזרחים המעוניינים לתרום את המירס הישן לאיחוד הצלה מוזמנים להכנס לקישור: http://www.mirs1221.com

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *