הבשורה של ח"כ בן צור לציבור העיוורים ולקויי הראייה בישראל

אושרה טכנולוגיית אורקם המתקדמת שתעניק סיוע ללקויי ראייה בפעולות שגרתיות. ח"כ בן צור: "חובתנו המוסרית כחברי כנסת ומשרדי ממשלה היא לפעול למתן פתרונות מתקדמים לאזרחים בעלי אתגרים וצרכים מיוחדים ונמשיך לעשות כך"

 • "איבדתי את הכל, תעזרו לי לבנות מחדש" נערה צעירה מבקשת עזרה.

  תוכן מקודם

 • למרות הסגר: שליחי ועד הרבנים הגיעו לרמינוב

  תוכן מקודם

 • שטר הפרנסה יחתם עבורכם מחר ע"י גדולי הדור!

  תוכן מקודם

 • אמירת פרשת המן שתים מקרא ואחד תרגום ביחד עם מרן שה"ת הגר"ח קניבסקי

  תוכן מקודם

בעקבות פנייתו של יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ יואב בן צור למנכ"ל משרד הרווחה, אביגדור קפלן, הוחלט לאשר ולתקצב את טכנולוגיית אורקם, המהפכנית בתחום הראייה הממוחשבת ומערכות לומדות, המשלבת אינטליגנציה מלאכותית מתקדמת ומאפשרת סיוע ללקויי ראייה בפעולות שגרתיות.

יצוין כי טכנולוגיה זו מכילה מצלמה זעירה המולבשת על המשקפיים, ובהוראת המשתמש מצלמת את האובייקט שמול עיינו ומקריאה את הטקסט ישירות לאוזנו.

הטכנולוגיה מיועדת לקריאת חומרים כתובים כדוגמת עיתונים, מסמכים במחשב או בטאבלט, זיהוי מוצר ומרכיביו, קריאת שלטי חוצות, תפריטים במסעדות ועוד.

לדברי חה"כ בן צור: "אני מוקיר את הערכתי הרבה למנכ"ל משרד הרווחה, אביגדור קפלן, על הטיפול המידי בסוגיה החשובה הזאת ולארגונים הרבים שפנו אלי באמצעות פניות ציבור ללשכתי על מנת לקבל סיוע. חובתנו המוסרית כחברי כנסת ומשרדי ממשלה היא לפעול למתן פתרונות מתקדמים לאזרחים בעלי אתגרים וצרכים מיוחדים ונמשיך לעשות כך".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו