קבוצה של מובילי דעה מחסידויות שונות הגיעה למרכז הרפואי שערי צדק כדי להכיר מקרוב את המחלקה החדשה לניתוחי מוח (נוירוכירורגיה)

מנהל המחלקה, ד"ר נבו מרגלית, הציג את הצוות הרפואי הבכיר, רופאים מהמובילים בתחומם בארץ, ועמד על ניסיונם הרב בניתוחי ראש ועמוד שדרה.

בהמשך סיירו המשתתפים בחדרי הניתוח, שהם מהמתקדמים בעולם, למדו על היכולות של המחלקה במבוגרים וילדים ועל הגישה המיוחדת למטופלים, האופיינית לשערי צדק.

המחלקה הנוירוכירורגית בשערי צדק מתמחה בכל סוגי הניתוחים, ורופאיה הם בעלי ניסיון רב ביותר שנצבר בארץ ובחו"ל. ניתוחי מוח ועמוד שדרה הם מורכבים ועדינים, ודורשים מיומנות רבה וניסיון כדי לבצעם בצורה המיטבית. גם לציוד המשמש את המנתח לניתוחים אלה משמעות רבה, וככל שהציוד איכותי יותר – עולה רמת הדיוק ומשתפרת התוצאה.

הקמת המחלקה בשערי צדק לוותה בהשקעות גדולות ונרכש הציוד המתקדם ביותר הקיים. הוטמעו טכניקות ניתוחיות מתוחכמות ונבנתה סביבת מטופל ייחודית. אבל ההחלטה המשמעותית ביותר התקבלה כבר בשלבים הראשונים של הקמת המחלקה – השקעה בהון האנושי.

ד"ר נבו מרגלית, מנהל המחלקה, הוא מומחה בעל שם בניתוחי בסיס גולגולת; ד"ר טל שחר הוא מומחה בהסרת גידולי מוח ממאירים; ד"ר ג'ון ויינסטון מומחה לניתוחי עמוד השדרה; ד"ר גוסטבו רייס מומחה בנוירוכירורגיה ילדים; ד"ר ליאור גונן הוא מומחה לניתוח בסיס גולגולת לרבות שימוש באנדוסקופיה; ד"ר קובי אמסלם הוא מומחה בנוירו רדיולוגיה פולשנית  (צנתורי מוח).  לצדם הוכשר צוות הרחב של אחיות ותומכי רפואה. מאז הקמת המחלקה בוצעו בה יותר מ – 130 ניתוחים, והתוצאות מצוינות.