בהמשך לגיוס המילואים הראשוני של כ-70 משרתי מילואים להכנת תוכנית הסברה עתידית של פיקוד העורף להתמודדות צה"ל במשבר הקורונה, שר הביטחון נפתלי בנט חתם היום על צו שמאשר לצה״ל גיוס 2,000 אנשי מילואים לטובת עיבוי מערכי פיקוד העורף

על רקע משבר הקורונה, שר הביטחון, נפתלי בנט, חתם הבוקר (ראשון) על צו שמאשר לצה״ל גיוס 2,000 אנשי מילואים לטובת עיבוי מערכי פיקוד העורף. בתוך כך בצה"ל הוחלט על גיוס מילואים נקודתי בצו התראה חריג של כ-70 משרתי מילואים להכנת תוכנית הסברה עתידית של פיקוד העורף.

המהלך נעשה בהמשך להערכות מצב המטכ"ליות שמקיים הרמטכ"ל אביב כוכבי, במטרה לעמוד על הצעדים למניעת התפשטות הנגיף בצה״ל. כוכבי הגדיר כי המטרה היא לשמור על כשירותו המבצעית של צה״ל, החיונית לביטחון מדינת ישראל.

בנוסף דובר צה"ל מעדכן כי כלל המשרתים חזרו היום לבסיסם, ולא יתקיימו חזרות מוקדמות לבסיסים למעט חריגים שאושרו מראש. כמו כן, כלל המשרתים במערך הלוחם, בבסיסי ההכשרה וביחידות הסגורות יגיעו לבסיסים ערוכים לשהות ממושכת, לתקופה של עד חודש ימים. בנוסף, אמש הודיע ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, את מפקדי הזרועות, האגפים והפיקודים לקיים הערכות מצב באשר להגעתם של חיילים עורפיים ועובדים לשירות. יושם דגש על הגעה של חיילים ועובדים ההכרחיים לשימור המוכנות, הרציפות התפקודית והתהליכים המבצעיים בלבד.

כזכור, בהמשך להנחיית שר הביטחון, נפתלי בנט, החל מנהל הרכש במשרד הביטחון, באמצעות יחידת הסגן לרכש לוגיסטי רב-זרועי, במבצע רכש מיידי, בנוהל מזורז, של ציוד רפואי לצה"ל ולמשרד הביטחון, בהיקף כספי גדול של כ-50 מיליון ש"ח. מדובר במבצע הרכש הלוגיסטי הגדול ביותר מאז מבצע 'צוק איתן'.

מבצע הרכש כולל: מסיכות פנים, כפפות, חליפות ממוגנות לצוותים רפואיים, מכשור רפואי הכולל דפיברולטורים ומוניטורים רפואיים, חומרי חיטוי וניקוי בהיקפים גדולים ועוד. הרכש בוצע על-פי דרישת צה"ל, על מנת לתמוך בהיערכותו להתמודדות עם התרחישים השונים להתפשטות נגיף הקורונה.

סמנכ"ל וראש מנה"ר במשרד הביטחון, אבי דדון: "מנהל הרכש במשרד הביטחון מגויס לתמוך בכל הצרכים המבצעיים של צה"ל ומערכת הביטחון. אנו פועלים במתכונת של רכש מיידי ומזורז על מנת לספק את הציוד ליחידות צה"ל ומערכת הביטחון בלוחות הזמנים הקצרים ביותר. הקפדנו ונקפיד שרובו המוחלט של הרכש יבוצע בשקלים מספקים וממשווקים ישראלים, על מנת לתמוך במשק הישראלי בתקופה מורכבת זו".