על רקע התפשטות הנגיף בארה"ב והעליה במספר המתים והחולים: הבית הלבן העביר בקשה לישראל לקבלת סיוע בציוד רפואי להתמודדות עם המשבר, בבקשה שהועברה דרך השגריר פרידמן נכתב, "הבית הלבן מוכן לרכוש מאות מיליוני יחידות מרוב הפריטים"

במדינות רבות ברחבי העולם מקיימים מירוץ להשגת ציוד רפואי, וזאת על רקע משבר הקורונה דבר אשר גרם למחסור בציוד. על רקע מספר החולים והמתים העולים בארה"ב, הבית הלבן פנה בבקשה לקבלת סיוע מישראל בציוד רפואי – כך דווח 'בחדשות 12'.

הפנייה ממשל טראמפ הגיעה לשגריר ארה"ב בישראל דייויד פרידמן, והוא העביר את הבקשה למשרד ראש הממשלה ולייצרנים הישראליים, "אם קיים עודף בציוד הרפואי הנדרש או שמפעלים ישראליים יכולים להתחיל לייצרו במהירות יחסית, הבית הלבן להוט לשמוע על כך", נכתב בפנייה של שגרירות ארה"ב למפעלים בישראל.

בנוסף כותבים במכתב: "ציוד שזמין כעת או שניתן לייצרו בתוך 4-6 שבועות הוא בעדיפות העליונה. הבית הלבן מוכן לרכוש מאות מיליוני יחידות מרוב הפריטים".

כזכור, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע אתמול כי הוא מרחיב את הצעדים של ממשלו במסגרת המאבק בנגיף הקורונה. טראמפ אישר להפעיל את חיילי המשמר הלאומי בשלושת מוקדי ההתפרצות המרכזיים בארה"ב: ניו יורק, וושינגטון וקליפורניה. הוא הוסיף שלמדינות אלו יישלחו מרכזים רפואיים ניידים עם אלפי מיטות נוספות לחולי הקורונה הרבים בהן.

טראמפ התייחס למאבק בנגיף במסיבת עיתונאים בבית הלבן ואמר כי "אנחנו במלחמה באוייב בלתי נראה". בד בבד, הנשיא האמריקני אישר את בקשותיהן של מדינות וושינגטון וניו יורק להכריז על מצב של אסון משמעותי, בעקבות התפשטות הווירוס בשטחן, טראמפ הוסיף כי בקשה דומה של קליפורניה תאושר בקרוב.

עוד הצהיר טראמפ כי ארצו תבחן את התפרצות המחלה בשבוע הקרוב ואז תחליט לאיזה כיוון לפנות: "אסור שהתרופה תהיה גרועה יותר מהפתרון עצמו". הנשיא, שהכריז בשבוע שעבר על שורת צעדים, כתב בטוויטר: "בתום תקופת 15 הימים, נקבל החלטה לגבי הדרך שבה נלך". עוד הצהיר כי לא יהסס להשתמש באף משאב כדי לנצח את הנגיף.

טראמפ אמר כי הציע לצפון קוריאה, איראן ומדינות נוספות סיוע אמריקני להתמודדות עם נגיף הקורונה. בתדרוך הלילה אמר טראמפ כי שוחח לאחרונה עם נשיא סין שי ג'ינפינג, אך ציין כי הוא "נרגז מעט" מהתנהלותה. לדבריו היא הייתה צריכה "להגיד לנו שלושה חודשים מוקדם יותר", על התפרצות הנגיף. במצב כזה, טען, "היינו יכולים להציל חיים רבים".