"שבת שלום, כאן נציג משרד הבריאות": כך נשמעו כרזות הקורונה בשבת

במהלך השבת פעלו כרוזי זק"א להודיע הודעות חירום על אילו שצריכים בידוד. במודיעין עילית כרוז הסתובב והודיע על חולה קורונה שהשתתף בחתונה שנערכה בעיר. ברכסים 200 איש נוספים נכנסו לבידוד בעקבות מערכת ההכרזה. בארגון קוראים להשאיר פלאפונים דלוקים

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

במהלך השבת האחרונה הופעל מוקד החירום של זק"א בכמה וכמה מקרים. בשעה שתיים בצהרי יום השבת התקבל דיווח על חולה חרדי בן 76 עם מחלות רקע רבות ממודיעין עילית, האדון נבדק במיון ביום חמישי ושוחרר הביתה, היום התגלה שהוא חולה קורונה, משרד הבריאות לא הצליח לאתר אותו, הוא לא ענה בטלפון. צוות מתנדבים של זק"א הוקפץ לאתרו, החולה אותר ונלקח לאשפוז וכל משפחתו הוכנסו לבידוד.

מהחקירה עלה שאותו אדם נכח בחתונה רבת משתתפים, למרות האיסור, ואף נוכח בתפילות במניין שלם מספר פעמים. בנוסף לאיתור וההודעה למשפחה, כרוז של זק"א הסתובב ברחובות מודיעין עילית להורות ולהתריע לכל מי שבא במגע עם החולה, וכל מי שהשתתף בחתונה או במניין התפילה שיכנסו לבידוד.

מנציג משרד הבריאות נמסר: "היום (שבת) בשעה שתיים בצהריים התקבל דיווח על חולה חרדי בן 76 עם מחלות רקע רבות ממודיעין עילית, החולה נבדק במיון ביום חמישי שעבר ושוחרר הביתה, היום התגלה למפרע שהוא חולה קורונה. לא הצליחו לאתר אותו, בנוהל הודעתי לצוותים בשטח, החולה אותר אחרי רבע שעה והגיעו אליו הביתה, הצלחתי בעזרתם ליצור קשר עם החולה ולהזהיר את משפחתו ששהו איתו כל הימים האלה, החולה נלקח לאשפוז, המשפחה שלו הוכנסו לבידוד. לציין מחקירה עלה שהחולה נכח בחתונה ונכח בתפילות במניין שלם מספר פעמים. נעשו כרזות בכל מודיעין עילית וגם נעשתה פריצה ברדיו בגל השקט".


כמו כן בעיר רכסים התקבלה ממשרד הבריאות תשובה מאומתת על חולה קורונה, צוות מתנדבים של זק"א איתר את החולה שנלקח לאשפוז. החולה התפלל בשני בתי כנסת וביקר בישיבה. משפחתו וכ-200 איש נוספים הוכנסו לבידוד בעקבות ההכרזה של זק"א.

ארגון זק"א קורא ומתחנן לציבור החרדי להשאיר את הטלפונים פתוחים בשבת, ולענות כשיש צלצול. וזאת לפי הוראות הרבנים. מדובר בפיקוח נפש של ממש. וכל רגע הוא קריטי.

5 תגובות

צריך לשאול דעת תורה אולי כדאי להשאיר אנשים כאלה ללא טיפול למען יראו וייראו, יכול להיות שהוא יבריא אבל יהרוג אנשים ברכת חזק וברוך להם

אתם עושים עניין מ4000 חולי קורונה. זה כלום לעומת 8 מליון תושבים.
כשיהיו חצי מליון חולים וחמישים אלף מתים תבצעו סגר. אבל עם 4000 חולים? הגזמתם.

אין לך הבנה מינימלית בסדרות ובמגפות.
כשיהיו חצי מיליון חולים,אחרי יום (ולא שלושה ימים כמו בזמן הסגר)- יהיו לנו מיליון חולים.
אחרי יומיים- 2 מיליון חולים
אחרי 3 ימים- 4 מיליון
אחרי 4 ימים- כולם!!!!!!!!!!!!!
מה יעזור אז סגר???
ועוד- בישראל כיום 1,500 מכונות הנשמה….

לא ידעתי שיש אנשים טמבלים עוד כאלה
ברמות האלה….
השם יתן לכם שפיות

שמישהו יסביר לי בבקשה מדוע בריכוזי החרדים לא כולם נזהרים מנשמרתם מאד לנפשותכם יותר משאר האוכלוסיה הכללית הרי אצלנו זו מצוה מהתורה?

,,

נשמרתם

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן