שירות התעסוקה בישראל מדווח הבוקר כי שיעור האבטלה עומד על 22.1%. בסופ"ש נרשמו 32,577 דורשי עבודה חדשים מדובר בהאטה ברשימת הנרשמים. מתחילת החודש נוספו 764,165 נרשמים חדשים. המספר הכולל של המובטלים בישראל מתקרב למליון בני אדם

שירות התעסוקה בישראל מעדכן הבוקר (ראשון) כי שיעור עומד על 22.15%. עם זאת, מדווח השירות על האטה בהרשמת דורשי העבודה. בסוף השבוע נרשמו בסה"כ 32,577 דורשי עבודה – 21,932 ביום שישי ו-10,645 במוצאי שבת. וזאת, לעומת 42,860 נרשמים במהלך יום חמישי כולו , ולעומת 98,471 בפרק הזמן המקביל בסוף השבוע שלפני כן.

מתחילת מרץ נוספו 764,165 נרשמים חדשים – 90% מהם בחל"ת. המספר הכולל של דורשי העבודה הפעילים בישראל מתקרב למיליון, ועומד הבוקר על 922,016, יחד עם חלק מהמתייצבים הפעילים מהתקופה שקדמה למשבר הקורונה – כ-160 אלף.

שירות התעסוקה פועלים להאצת הליך הזכאות לדמי האבטלה, ומעבירים את פרטי המובטלים החדשים לביטוח לאומי. "היום אנו צפויים להשלים את העברת המידע על דורשי העבודה לביטוח לאומי, לאחר שכיסינו בשבע קבוצות את פרטיהם של 734,049 בני אדם", אמר מנכ"ל שירות התעסוקה, רמי גראור. "עשינו זאת במהירות האפשרית, כדי שהישראלים יקבלו את דמי האבטלה שלהם הם זכאים, עוד לפני פסח".

בתוך כך, משרד האוצר ורשות שוק ההון פועלים לגיבוש תקנות להקלה על עצמאים בתקופת המשבר, ובראשן האפשרות להגמיש את תנאי המשיכה מקרן הפנסיה. בנוסף, מעסיקים צפויים לקבל פטור ריבית פיגורים בגין איחור של עד שבועיים בהפרשת הכספים לקרן הפנסיה של עובדיהם.

פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו וראשי המערכת הפיננסית שהתקיימה אתמול בנושא תוכנית הסיוע למשק – הסתיימה ללא תוצאות. בכירי האוצר דרשו מראש הממשלה להתיר פעילות של לפחות 20% מהמשק. נוסף על כך, הוצע להקים קרן הלוואות לעסקים גדולים, ולהעניק לעצמאיים מענק של עד 12 אלף שקלים בשתי פעימות. הדיונים יימשכו היום – שבוע אחרי שנתניהו הכריז על גיבוש תוכנית תוך 48 שעות.

הממשלה תכריע הערב אם להחמיר עוד יותר את התקנות לשעת חירום ואת ההגבלות על האזרחים. על הפרק אפשרות להטלת הסגר מלא. נתניהו אמר בדיונים בסוף השבוע כי הוא מעוניין להחמיר את המגבלות ממחר בבוקר ולהטיל הסגר למשך שלושה שבועות. בכל שבוע ייבחן הצורך בהסגר מחדש.