שר הביטחון נפתלי בנט הגיש בפני ראש הממשלה תוכנית כלכלית ליציאה מההסגר לאחר חג פסח, ע"פ התוכנית בשבועות הקרובים יגדילו את מספר הבדיקות היומיות ל-50,000, יהדקו את ההסגר וצמצום הבידוד הביתי, ואיכון אזרחים על מנת לקבוע את מידת הסיכון שלהם

שר הביטחון נפתלי בנט הגיש היום (ראשון) בפני ראש הממשלה תוכנית ליציאה מההסגר לאחר חג פסח, שמירת ההסגר עד פסח וסיומו באופן מדורג לאחריו, הגדלת מספר הבדיקות היומיות ל-50,000, צמצום הבידוד הביתי, ואיכון אזרחים על מנת לקבוע את מידת הסיכון שלהם.

במסמך שהגיש מפרט השר בנט: "מיליוני ישראלים איבדו את מקור פרנסתם בחודש האחרון, הם ובני משפחותיהם מצויים בחרדה קיומית כפולה: החשש מהידבקות בנגיף הקורונה לצד האימה מאי-היכולת לשלם חשבונות ולקיים את משפחתם. עסקים רבים וחברות רבות נסגרות בכל יום".

"ישנן מספר פעולות הכרחיות שעוד לא בוצעו אצלנו בישראל. ביצוען המיידי יאפשר מניעת פגיעה אנושה בעתידם הכלכלי של מיליוני אזרחי ישראל, שכירים ובעלי עסקים מהמגזר הפרטי. מדינות אחרות מצליחות לבלום את הקורונה ללא החרבת פרנסת אזרחיהם: דרום קוריאה, גרמניה, סינגפור, טייוואן ועוד. חובה ללמוד מהם, ולהתאים אצלנו".

בנט מוסיף כי, "ישראל חייבת לעבור מ"סגירת ישראל" לפעולה ממוקדת ועקבית לאיתור הנשאים ובידודם, טיפול פרטני במוקדי המגיפה, שמירה הדוקה על האוכלוסייה המבוגרת הפגיעה, והגדלת קיבולת מערכת הבריאות לקלוט אלפי חולים קשים".

בנוסף הוא מציג תחזית אופטימית לפיו: "אם נפעל מיד, מדינת ישראל תוכל לצאת מתוך משבר הקורונה הכלכלי מיד לאחר חג הפסח, לפתוח מחדש את הכלכלה בצורה מבוקרת, להחזיר את מרבית העובדים לעבודתם, ולהיכנס ל"שיגרת קורונה" סבירה למשך השנה הקרובה עד שנצלח את המגיפה".

ההצעה של בנט לשיגרת הקורונה תיראה כך:
• "הישראלים חוזרים בהדרגה לעבודה, ללימודים בבתי הספר ובאוניברסיטה. קודם כל, הצעירים חוזרים, ואחר כך, המבוגרים יותר, בהדרגה ובצורה מבוקרת".
• "מדינת ישראל שומרת באופן מיוחד על האוכלוסיה המבוגרת. דואגת לכל צרכיהם הפיזיים והנפשיים".
• "כל מי שכואב לו הגרון או יש לו חום פונה כרגיל לרופא המשפחה, שיפנה אותו לבדיקת קורונה".
• "מי שנמצא חיובי, עובר לבידוד במלונית הבראה, ומיד אחר כך בודקים את בני משפחתו, חבריו, ועמיתיו לעבודה".
• "מעת לעת כאשר מתגלה מוקד הידבקות, נניח בניין משרדים, בית ספר מסוים או שכונה מסוימת, מיד סוגרים את המקום משך מספר ימים, בודקים את כל האנשים בסביבה מאתרים את הנשאים, והם הולכים לבידוד. לאחר מספר ימים, פותחים את המקום מחדש".

"כך נשמור את קצב ההתפשטות על אש קטנה, עד שתימצא תרופה או עד שמרבית הציבור בישראל יידבק, יבריא ויהיה חסין. זה לא ייקח המון זמן. זה לא הכי נעים, אך ממש לא נורא, זו שיגרה קצת שונה מהעבר, אך זו לא "סגירת ישראל". להערכתי תוך פחות משנה, אירוע הקורונה יהיה מאחורינו", מסיים בנט את ההקדמה לתוכנית.

תוכנית השר בנט: "מתגברים על הקורונה ומצילים את כלכלת ישראל" by מערכת Jdn on Scribd

מטעמו של השר בנט נמסר: "התכנית מנתחת את המצב כיום בישראל, מציגה תובנות על בסיס המידע הקיים ומציגה תכנית כוללת לפעולה מיידית, התכנית נכתבה על בסיס הניסיון והידע שנצברו בחודשיים האחרונים, מעשרות שיחות עם מומחים רפואיים, שרי בריאות בעולם, אנשי אקדמיה, בכירי מערכת הביטחון ועוד".