צילום יונתן סינדל / Flash90     

המשבר הכלכלי: שיעור האבטלה עלה ל-22.7% – 786,991 מובטלים בחודש האחרון

שירות התעסוקה מדווח הבוקר כי שיעור האבטלה עלה ל-22.7%, זאת לאחר שאתמול נרשמו 23,946 דורשי עבודה חדשים וזאת על רקע משבר נגיף הקורונה. עוד נמסר כי מאז תחילת חודש מרץ נרשמו 786,991 נרשמים חדשים, 90% מהם בחופשה ללא תשלום (חל"ת)

 • 13 שנה חכינו! מעמד תפילה היסטורי ביום הפורים עצמו בערב שבת אחר חצות, למסירת שמות >>

  תוכן מקודם

 • הכמות מוגבלת: משלוח מנות אישי ממרן הגר"ח קניבסקי שליט"א

  תוכן מקודם

 • צפו: תיעוד מרגש מהתפילה בקבר מרדכי ואסתר באיראן

  תוכן מקודם

 • הריני ממנה לשליח את מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א להעביר עבורי את המתנות לאביונים

  תוכן מקודם

שירות התעסוקה מעדכן הבוקר (שני) כי המשבר הכלכלי על רקע נגיף הקורונה ממשיך לצבור תאוצה, ונכון להבוקר שיעור האבטלה עלה ל-22.7%, זאת לאחר שביממה האחרונה נרשמו 23,946 דורשי עבודה חדשים. עוד נמסר כי מאז תחילת החודש נרשמו 786,991 נרשמים חדשים כאשר 90% מהם יצאו לחל"ת (חופשה ללא תשלום).

כזכור, שר האוצר, משה כחלון, הנחה אתמול את החשב הכללי, רוני חזקיהו, לבחון את הדרכים להקלת הבירוקרטיה בפניות של העסקים לקבלת הלוואה במסגרת קרן ההלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים שנקלעו לקשיים תזרימיים כתוצאה מהשפעות התפשטות נגיף הקורונה.

החשב הכללי החליט על שורה של הקלות נוספות שמטרתן להרחיב את ההיקף הפוטנציאלי של העסקים שיפנו לקרן ולהקל על העסקים שפונים בבקשה לקבלת הלוואה, הן בשלב הגשת הבקשה להלוואה, בתהליך בחינתה ואישורה על ידי הבנקים והן בתנאי ההלוואות.

ההקלות שאושרו

1. הלווה לא יידרש לשלם את הריבית על ההלוואה במהלך השנה הראשונה לאחר העמדת ההלוואה, והמדינה היא זו שתישא בעלות הריבית לבנק עבור תקופה זו. בנוסף, כדי להקל על העסקים ככל שניתן, המערכת הבנקאית הביעה את נכונותה להירתם ולהפחית את שיעור הריבית הממוצע בהלוואות הקרן לעד 1.5% מעל ריבית הפריים.

2. ביטול הגשת תכנית עסקית ומסמכים נלווים נוספים במועד הגשת הבקשה לקבלת הלוואה, כך שהעסק לא יידרש להיערכות מוקדמת לצורך הגשת הבקשה.

3. הקלה בשיעור הערבויות האישיות כך שלא תעלנה על הערבויות האישיות הקיימות ללקוח בבנק.

4. הפנייה ישירה של בקשת ההלוואה לבנק, ללא צורך בבדיקה מקדימה מטעם המדינה.

5. קיצור זמני הטיפול בבקשת ההלוואה כך שיאושרו עד 7 ימי עסקים ממועד הגשת הבקשה.

שר האוצר, משה כחלון: "משרד האוצר בראשותי מרחיב את המענה לעסקים קטנים בינוניים כחלק מחבילת הצעדים לשמירה על יציבות המשק של משרד האוצר. הקלה בבירוקרטיה וקיצור הזמנים בקבלת ההלוואות, חשובים ביותר כסיוע לעסקים שזקוקים לתזרים שוטף כעת. תפקידנו לשמור על איתנות המשק ועל כן זהו צעד משמעותי לאור נזקי המשבר שפוקד את הכלכלה הישראלית בעת הזו".

החשב הכללי, מר רוני חזקיהו: "עם התמשכות המשבר והקשיים הכלכליים והתזרימיים הנלווים אליו החלטנו להקל ולהגמיש את התנאים על מנת לאפשר סיוע תזרימי מיידי לבעלי עסקים רבים במשק זאת כחלק מחבילת הצעדים לשמירה על יציבות המשק של משרד האוצר".
    

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן