יונתן סינדל / Flash90

מנכ"ל משרד הבריאות: "מעריך ששנת הלימודים לא תחודש אחרי חג הפסח"

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב העריך הבוקר כי מערכת החינוך ושנת הלימודים לא תחודש אחרי חג הפסח אבל יוכלו להחזיר באופן מבוקר ומנוהל פעילויות חינוכיות. בנוסף העריך כי עד לסוף השבוע, יעלה מספר חולי הקורונה במצב קשה בישראל ל-150

 • ביום המסוגל ג' בשלח שידור חי מביתו של מרן שה"ת, הצטרפו 》

  תוכן מקודם

 • פגישה שבוטלה פעמיים והצילה חיים

  תוכן מקודם

 • אל תתנו חמצן לקורונה!

  תוכן מקודם

 • שטר הפרנסה יחתם עבורכם מחר ע"י גדולי הדור!

  תוכן מקודם

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, העריך הבוקר (שני) כי הלימודים לא יחודשו לאחר חג הפסח. "מרבית הדברים לא יחודשו, אבל נוכל להחזיר באופן מבוקר ומנוהל פעילויות. המפתח בסוף הוא שינוי עמוק בהתנהגות של האנשים".

עוד העריך בר סימן טוב כי עד לסוף השבוע, יעלה מספר חולי הקורונה במצב קשה בישראל ל-150: "בהתנהלות נכונה של הציבור, נדע להגיע לתוצאות שנוכל להתמודד איתן, אך אני לא רואה מודל שאנחנו מסיימים את האירוע הזה במספר מועט של חולים מונשמים או מתים".

בהתייחס למשבר הכלכלי, והלחץ של משרד הבריאות להוביל להסגר מלא, אמר מנכ"ל משרד הבריאות: "אנחנו מבינים שאי אפשר לתת מכת מוות למשק. אנחנו רוצים להשיג שליטה על התחלואה כדי שאחרי פסח נחזיר פעילות כלכלית למשק בצורה מדודה ומבוקרת. המטרה היא ליצור מרחב תמרון כדי שנוכל לקחת סיכונים. נבדוק תמיד שהחזרת הפעילות לא מייצרת עלייה בתחלואה".

על הבעייתיות בבדיקות לאבחון הנגיף הסביר סימן טוב כי, "העובדה שלפחות 50% מהחולים הם א-סימפטומטיים הופכת את המחלה לבעייתית. נוסף לכך, לכל בדיקה יש שיעור של תשובה שלילית כוזבת. הבדיקות נותנות לנו תמונה מאוד חלקית".

בריאיון ל'גלי צה"ל' אישר מנכ"ל משרד הבריאות את האפשרות שיוטל הסגר על ערים חרדיות שנחשבות למוקד התפרצות. "אנחנו בודקים את העניין, אם נבין שזה אפקטיבי נבצע את זה עוד היום", אמר. "עם זאת, אנחנו רואים שינוי בדפוסי ההדבקה, רואים שינוי התנהגות בחברה החרדית. עיקר ההדבקה שם נובעת מהדבקה בתוך הבית".

 

בנט ל'JDN': "שוקלים להטיל סגר על אזורים עם תחלואה גבוהה" • צפו

5 תגובות

זה מנכל משרד הבריאות זה??? זה נביא זעם.. רק מנבא רעות כל היום

קצת יותר אוביקטיבי ושפוי מבנט שוידע רק לצעוק סגר לחרדים מנצל את הימים האחרונים בבמה לשטויות

ואני בטוח ששנת הלימודים גם לא תתחיל עד אחרי פסח שנת תשפ"א.
הולכים להיות פה ערימות של מתים. על מה מנכ"ל משרד הבריאות מדבר????

זה השם היום עשה לנו נגילה ונשמחה בו. זאת מלחמת גוג ומגוג והיא נקראת קורונה

אורי, כנראה שמנכ"ל משרד הבריאות מבין קצת יותר ממך!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו