מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב העריך הבוקר כי מערכת החינוך ושנת הלימודים לא תחודש אחרי חג הפסח אבל יוכלו להחזיר באופן מבוקר ומנוהל פעילויות חינוכיות. בנוסף העריך כי עד לסוף השבוע, יעלה מספר חולי הקורונה במצב קשה בישראל ל-150

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, העריך הבוקר (שני) כי הלימודים לא יחודשו לאחר חג הפסח. "מרבית הדברים לא יחודשו, אבל נוכל להחזיר באופן מבוקר ומנוהל פעילויות. המפתח בסוף הוא שינוי עמוק בהתנהגות של האנשים".

עוד העריך בר סימן טוב כי עד לסוף השבוע, יעלה מספר חולי הקורונה במצב קשה בישראל ל-150: "בהתנהלות נכונה של הציבור, נדע להגיע לתוצאות שנוכל להתמודד איתן, אך אני לא רואה מודל שאנחנו מסיימים את האירוע הזה במספר מועט של חולים מונשמים או מתים".

בהתייחס למשבר הכלכלי, והלחץ של משרד הבריאות להוביל להסגר מלא, אמר מנכ"ל משרד הבריאות: "אנחנו מבינים שאי אפשר לתת מכת מוות למשק. אנחנו רוצים להשיג שליטה על התחלואה כדי שאחרי פסח נחזיר פעילות כלכלית למשק בצורה מדודה ומבוקרת. המטרה היא ליצור מרחב תמרון כדי שנוכל לקחת סיכונים. נבדוק תמיד שהחזרת הפעילות לא מייצרת עלייה בתחלואה".

על הבעייתיות בבדיקות לאבחון הנגיף הסביר סימן טוב כי, "העובדה שלפחות 50% מהחולים הם א-סימפטומטיים הופכת את המחלה לבעייתית. נוסף לכך, לכל בדיקה יש שיעור של תשובה שלילית כוזבת. הבדיקות נותנות לנו תמונה מאוד חלקית".

בריאיון ל'גלי צה"ל' אישר מנכ"ל משרד הבריאות את האפשרות שיוטל הסגר על ערים חרדיות שנחשבות למוקד התפרצות. "אנחנו בודקים את העניין, אם נבין שזה אפקטיבי נבצע את זה עוד היום", אמר. "עם זאת, אנחנו רואים שינוי בדפוסי ההדבקה, רואים שינוי התנהגות בחברה החרדית. עיקר ההדבקה שם נובעת מהדבקה בתוך הבית".

 

בנט ל'JDN': "שוקלים להטיל סגר על אזורים עם תחלואה גבוהה" • צפו