צילום: מרים אלסטר / Flash90

במשרד ראש הממשלה מעריכים: נתניהו לא יצטרך להיכנס לבידוד

במשרד ראש הממשלה מבהירים: מבדיקה ראשונית עולה כי ראש הממשלה לא בא במגע לאחרונה עם יועצתו לענייני כנסת וחרדים הגב' פאלוך שנמצאה חיובית לנגיף. נתניהו יעבור בדיקת קורונה נוספת, לאחר שלפני שבועיים נבדק ויצא שלילי
 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

גורמים בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שצוטטו ב'ווינט' מעריכים הבוקר (שני) כי הוא ייכנס לבידוד של שבוע ימים – לאחר ששהה ליד היועצת שלו למגזר החרדי ולכנסת רבקה פאלוך, שנדבקה בנגיף הקורונה. עם זאת, טרם התקבלה החלטה. נתניהו יעבור היום בדיקת קורונה נוספת שלפי תוצאותיה יוחלט אם הוא ייכנס לבידוד.

אך במשרד ראש הממשלה אומרים כי, "בשעות אלה מתבצעת על ידי גורמי המקצוע במשרד הבריאות חקירה אפידמיולוגית לעובד בסביבת ראש הממשלה ולאחר מכן יועברו הנחיות מסודרות"

ע"פ הודעת משרד רה"מ "ההערכה הראשונית היא כי אין צורך שרה"מ ישהה בבידוד כיוון שלא היה במגע קרוב עם החולה ולא קיים עמו פגישה. כמו כן, מבדיקה ראשונית השניים לא שהו יחד בחדר אחד בשבועיים האחרונים. החקירה האפידמיולוגית נמשכת".

עוד נמסר כי, "בשבועות האחרונים מקפידים רה"מ וסביבתו על הקפדה יתרה של הנחיות משרד הבריאות, בליווי רופאו האישי, ומקיים את רוב הדיונים בשיחות וידאו ממעונו, ראש הממשלה וסביבתו יפעלו על פי הנחיות משרד הבריאות".

כזכור, יועצת הכנסת והחרדים של ראש הממשלה בנימין נתניהו, רבקה פאלוך, נמצאה הלילה (שני) חיובית לנגיף הקורונה. פאלוך נבדקה אתמול לאחר שבעלה, שמחה פאלוך, אובחן ביום חמישי כחולה קורונה, וכעת היא נמצאת בבידוד. על פי גורמים בלשכת ראש הממשלה, לפני ימים ספורים פאלוך שהתה בקרבת שרים בלשכה, באותו היום שבו נמצא בעלה כחיובי לנגיף.

ב'חדשות 12' דווח כי ההערכה היא שתיערך חקירה אפידמיולוגית נרחבת, על מנת לאתר איפה שהתה פאלוך ועם מי באה במגע. עוד נודע כי במהלך שהותה בכנסת, ביום חמישי האחרון, בשעה שהדרמה הפוליטית הייתה בשיאה, פגשה פאלוך מספר לא קטן של שרים וחברי כנסת. בסביבת ראש הממשלה אמרו כי נתניהו שמר על הוראות משרד הבריאות ולא שהה באותו החדר עם היועצת.

עם זאת, פאלוך עצמה שהתה בימים האחרונים בסביבת ראש הממשלה, וייתכן כי יהיה עליו להיכנס לבידוד גם כן. אמש כאמור עדכנה פאלוך את לשכת ראש הממשלה כי היא נמצאה חיובית בבדיקה, וכעת נעשות בדיקות מול צמרת משרד הבריאות כיצד יש לפעול. לטענת שר המשפטים אמיר אוחנה וסגן שר הביטחון אבי דיכטר, הם נפגשו בכנסת ביום חמישי עם נתניהו מחוץ לחדרו בכנסת, ולא שההו עם פאלוך באותו מרחב. השר ישראל כ"ץ מסר כי לא היה בלשכת ראש הממשלה באותו היום, ולכן גם הוא אינו בסכנת הידבקות.

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן