שיעור האבטלה עומד על 24.6% - כך עולה מנתוני שירות התעסוקה. מאז אתמול בשעה 17:00 ועד הבוקר נרשמו בשירות התעסוקה 7,290 דורשי עבודה חדשים. אתמול נרשמו בסך הכל 25,380 דורשי עבודה. זאת לעומת 32,137 דורשי עבודה שלשום וכ-24 אלף בימים שני וראשון

שירות התעסוקה מעדכן הבוקר (חמישי) כי שיעור האבטלה בישראל עומד היום על 24.6%. מאז העדכון האחרון אמש בשעה 17:00 נרשמו בשירות התעסוקה 7,290 דורשי עבודה חדשים. ובמהלך היממה האחרונה נרשמו בסה"כ 25,380 בני אדם, וזאת לעומת 32,137 שלשום, וכ-24,000 בימי שני וראשון.

מאז תחילת המשבר בתחילת חודש מרס ועד היום נרשמו 866,907 בני אדם חדשים, כאשר מתוכם 89.3% הוצאו לחל"ת (חופשה ללא תשלום), ו6.6% מהם פוטרו. מהנתונים עולה כי נמשכת המגמה של עלייה בפיטורים: שלשום ואתמול, 31.3 ו-1.4, עמד שיעור החל"ת בתמהיל היומי של סיבת ההתייצבות על 83.7% בלבד, ואילו פיטורין היוו 9.1% ו-10.4% בהתאמה

רמי גראור, מנכ"ל שירות התעסוקה מסר: "לצערנו, התחזיות שלנו התגשמו – הגענו למיליון דורשי עבודה עוד במרס. אנו שוקדים על יצירת התנאים לכך שהחודש הבא יוכל להיפתח באבטלה נמוכה יותר, עם חזרה הדרגתית של המשק לשגרה עד כמה שניתן ולפי ההנחיות. גם בחודש האחרון, על אף הקשיים הרבים, ביצענו השמות לאלפי עובדים שנפלטו משוק העבודה ובמיוחד למעסיקים שצריכים דווקא עכשיו עובדים. אנו ערוכים ודרוכים לתת מענה לציבור עם מסלולי הסיוע המפורטים במסגרת תוכנית החירום אותה גיבשנו".

עוד אמר גראור: "עד כה, התמקדנו בדברינו באוכלוסיית השכירים. אם רבע מהמועסקים במשק אינם עובדים – ברור שגם לפחות מרבע מכלל העצמאים נמצאים במצב דומה ואולי אף חמור יותר. הערכת שירות התעסוקה היא שישנם לפחות 125 אלף עצמאים שכבר נפגעו מהמשבר באופן משמעותי".

לסיום אמר מנכ"ל שירות התעסוקה: "אני מברך על תוכנית הסיוע הממשלתית למשק – ומבקש עם זאת להדגיש כי פיצויים ומענקים אינם המטרה, אלא, לוודא שאותם עצמאים ועסקים יוכלו לעמוד בעצמם שוב על רגליים איתנות – כך שמעסיקים יוכלו לשוב ולהעסיק את שכיריהם. לשם הגעה ליעדים אלה, תידרש השקעה בהכשרות מקצועיות לא רק במסלולים שהצגנו לשכירים כי אם גם לעצמאים שניזוקו קשות מהמשבר ויצטרכו קרש קפיצה בחזרה למעגל העבודה".