הקורונה בישראל: מנהל הרכש (מנה"ר) במשרד הביטחון ירכוש כ- 60 מיליון מסיכות כירורגיות ממפעל אימפראטק בברקן. בנוסף, כחלק ממדיניות שר הביטחון נפתלי בנט לבסס יכולות ייצור בישראל תקים קו ייצור שני גם למסכות להגנה מפני נגיף הקורונה

משרד הביטחון מעדכן הבוקר (שלישי) כי היחידה לרכש לוגיסטי רב-זרועי במנה"ר שבמשרד הביטחון חתמה, על פי דרישת משרד הבריאות, על הזמנה לרכש של כ-60 מיליון מסכות כירורגיות ממפעל אימפראטק שבאזור התעשייה ברקן.

אימפראטק היא אחת מיצרניות מסכות האב"כ של מערכת הביטחון וכעת, כחלק ממדיניות שר הביטחון נפתלי בנט לבסס יכולות ייצור בישראל תקים קו ייצור גם למסכות להגנה מפני נגיף הקורונה.

על-פי ההסכם עם מנהל הרכש במשרד הביטחון, ייצר המפעל כ-10 מיליון מסכות בחודש, החל מחודש יוני ועד לסוף השנה, עם אופציה להגדיל את מהירות והיקף הייצור באופן משמעותי ככל שידרש. אימפראטק מצטרפת למפעל שיאון בשדרות, שייחל בייצור עשרות מיליוני מסכות עבור מערכת הבריאות.

מנהל מחבלת אב"כ ביחידת סגן ראש מנה"ר לרכש לוגיסטי רב זרועי, לירן כהן אמר: "מדינת ישראל מבססת יכולת ייצור עצמאית של מסכות, שבתוך חודשים ספורים תצמצם כמעט לאפס את התלות ביבוא. זוהי יכולת אסטרטגית חשובה, שגם מזרימה תקציבי רכש לתעשיות ישראליות במקום לחברות זרות".