צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

משרד הבריאות: "עמדנו גם אתמול וגם שלשום ביעד של 10 אלף בדיקות ליום"

משרד הבריאות עדכן כי שלשום בוצעו 10,401 בדיקות ואתמול הגיעו ל-11501 בדיקות. ליצמן: "מגזין פורבס מדרג את ישראל כמדינה הבטוחה ביותר בעולם מנגיף הקורונה, ובמקום 8 במידת יעילות הטיפול במגיפה". עוד עדכן: "אני ורעייתי מרגישים טוב"
 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

משרד הבריאות עדכן היום כי מסיכום נתונים סופיים שהגיעו מכלל המעבדות בזמנים שונים עולה כי בתאריך 13/4/20 (שלשום) בוצעו 10401 בדיקות, אתמול בתאריך 14/4/20 הגיעו ל-11501 בדיקות . "בכך עמדנו גם אתמול וגם שלשום ביעד שהוצב ל-10,000 בדיקות מעבדה ליום", נמסר ממשרד הבריאות.

שר הבריאות יעקב ליצמן התייחס בצאת השבת להודעה ואמר כי "הגענו ליעד שהצבנו לעצמנו לביצוע 10,000 בדיקות ביום לפחות. זו הזדמנות מצויינת לשבח את הצוותים הרפואיים שפועלים מסביב לשעון בתנאים לא פשוטים למען אזרחי ישראל. נמשיך במגמה זו בכל הכוח, בעזרת השם".

"מגזין פורבס מדרג את ישראל כמדינה הבטוחה ביותר בעולם מנגיף הקורונה, ובמקום 8 במידת יעילות הטיפול במגיפה. זה לא היה קורה ללא מסירות הנפש שלכם, רופאות ורופאים מסורים, אחיות ואחים, אנשי מקצועות הבריאות, אנשי כוחות הבטחון והמשטרה, עובדי משרד הבריאות, הרוקחים, אנשי מינהלה בבתי החולים, בקופות החולים, ההסתדרות הרפואית, אנשי מד"א, ארגוני הבריאות והמתנדבים, עובדי ועובדות המעבדות הרפואיות, נציגי השירות במוקדים השונים, צוותי הדוברות וההסברה, וכל העוסקים במלאכת הקודש במערכת הבריאות".

"במיוחד אציין לשבח את ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש המל”ל מאיר בן שבת. ואת העומדים בראש המערכת בשעת חרום זו, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, המשנה למנכ"ל פרופ' איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור פרופ’ סיגל סדצקי, ראש מינהל רפואה ד”ר ורד עזרא, וכל הנהלת משרד הבריאות".

"אני מלא הוקרה והערכה לכם, אזרחי ישראל היקרים, שמתמודדים בגאווה ובעוז בתקופה קשה ביותר, רובם המוחלט נשמעים להנחיות ושומרים על הוראות משרד הבריאות שמטרתם מניעת התפשטות התחלואה, ומשמעותם הצלת חיי אדם. תודה אישית לכל המתעניינים בשלומי. ברוך השם אני ורעייתי בטוב ומרגישים מעולה".

"זו העת לחזור ולהדגיש כי החובה מוטלת על כל אחד ואחת להמשיך ולשמור על כל ההנחיות כדי שלא נגיע לסכנת חיים בהתפשטות הנגיף חלילה. אני שולח תנחומים למשפחות הנפטרים, וברכת רפואה שלימה לכל החולים. כולנו איתכם בשעה קשה זו. מאחל לכל עם ישראל קיץ בריא ומוצלח. לחוגגים את המימונה, מהבית כמובן, נברך בתרבחו ותסעדו. אל תצאו מהבית ובמקרים חיוניים שהותרו בחוק, רק עם מסכה על הפה והאף. יחד ובאחדות בין כל האוכלוסיות והמגזרים, ננצח את הנגיף ונחזור בקרוב לשיגרה בטוחה ובריאה, אמן", דברי השר ליצמן.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן