צילום: אהרון קרוהן / פלאש 90

מרן הגר"ג אדלשטיין: "אם לא ניתן להיזהר – עדיף להתפלל ביחידות בבית"

במכתב שמתפרסם הבוקר מובא דעתו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט''א כי יש לשמור על כללי הזהירות ולא לקיים בשום אופן מניינים לתפילה אם לא נשמרים כללי הזהירות. "ובאם לא ניתן לעמוד בזה במלוא הזהירות עדיף להתפלל ביחידות בביתו"

במכתב המתפרסם הבוקר (ראשון) בשלושת היומנים החרדיים מובא דעתו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א כי יש לשמור על כללי הזהירות ולא לקיים בשום אופן מניינים לתפילה אם לא נשמרים כללי הזהירות במלואם. "ובאם לא ניתן לעמוד בזה במלוא הזהירות עדיף להתפלל ביחידות בביתו".

תחת הכותרת 'דעת תורה מרבינו מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א' נכתב: "בעניין התאספות לתפילה בציבור, גם כעת כאשר הותר ע"י הרשויות קיום מניינים במתכונת מצומצמת במקומות פתוחים, החיוב גמור ביותר על כאו"א להקפיד לשמור על כללי ההתרחקות והזהירות הנדרשים כפי הוראת הרופאים, ולא לקיים בשום אופן מניינים לתפילה אם לא נשמרים בהם כללי הזהירות במלואם".

עוד הורה ראש הישיבה "וצריך כל אחד לבחון ולבדוק היטב בטרם יצטרף להתפלל בכל מניין שהוא, האם אכן מתאפשר לשמור בו כל כללי הזהירות, עם שמירת המרחק הנדרש בין אדם לאדם, ולהיזהר שלא יגע בחפצים שנגעו בהם אחרים וכד', שכל זה הוא חשש סכנת נפשות, והעובר על זה הרי הוא מזיק את עצמו ואת אחרים רח"ל. ובאם לא ניתן לעמוד בזה במלוא הזהירות עדיף להתפלל ביחידות בביתו ולא להיכנס בספיקות של פיקוח נפש".

עוד נכתב כי "בוודאי שכל המחמיר ומתפלל עדיין בביתו עד שיתבררו הדברים עושה כראוי ואין בזה כל חשש". כמו כן פוסק ראש הישיבה כי "לע"ע אנשים מבוגרים ובעלי מחלות רקע (חולי לב, סכרת וכו') מחוייבים בשמירה יתירה וימשיכו להתפלל רק בביתם".

יצוין כי ל'חדשות JDN' נודע שאף ראש הישיבה עצמו ממשיך להתפלל ביחידות במעונו עד שיתבהרו הדברים, וכן הוא מורה לשואלים באופן פרטי. דבריו מתפרסמים הבוקר זאת לאחר שאמש (מוצאי שבת) התיר ראש הממשלה לקיים מניינים במרחב הציבורי עד עשרה איש ותוך שמירת מרחק וחבישת מסכה כנדרש.

בתוך כך, מזכיר בית הדין של רבני חב"ד הגרי"י ירוסלבסקי שליט"א יצא אמש נגד הצהרת ראש הממשלה והורה לשומעי דברו כי לאחר התייעצות עם בכירי הרופאים אסור להתפלל במניין במרחב הציבורי אלא אך ורק דרך המרפסות ו'חמירתא סכנתא מאיסורא'.

2 תגובות

הרב אידלשטין מדבר עם המון חוכמה והוא צודק הנגיף עובר עד 4 מטר ואת זה פחות יודעים .וראינו חולים מתפללים במינין ברחוב ומשתעלים .

אשרנו שזכינו לרבה כזה!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו