צילום: יוסי זליגר / פלאש 90

שכחו את בתי הכנסת: מחר ייפתחו 136 חופים ברחבי הארץ

136 חופי רחצה ברחבי הארץ ייפתחו מחר בכפוף להנחיות התו הסגול שגיבש משרד הפנים. עשרות מיליוני שקלים יוקצו לרשויות החוף לתפעול החופים. בין השאר, נקבע כי המרחק בין המתרחצים יהיה 2 מ' והוא יסומן, כרוז ישמיע את ההנחיות מדי שעה.

 • וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

 • הכמות מוגבלת: משלוח מנות אישי ממרן הגר"ח קניבסקי שליט"א

  תוכן מקודם

משרד הפנים הודיע הבוקר (שלישי) על פתיחת עונת הרחצה בחופי ישראל, בהתאם למתווה כפי שאושר על ידי משרד הבריאות, על הרשויות המקומיות שבסמכותן ובאחריותן, הפעלת חופי הרחצה לפי חוק הסדרת מקומות רחצה, לפעול ע"פ המתווה האמור ולדאוג לקיים את ההנחיות וההדגשים הנדרשים מצוות העובדים בחופים ומהקהל הרחב.

ע"פ התקנות, שירותי ההצלה יפעלו כרגיל, אך מגישי העזרה הראשונה ידרשו למיגון כפי ההנחיות לשירותי רפואה, המצילים יפעלו רק לשמירת הסדרת מקומות הרחצה ולא יתעסקו באכיפה לאנשים שמפירים את הנחיות משרד הבריאות. המצילים יכריזו כל שעה עגולה את ההודעה הבאה: "נופש נכבד. בהתאם להנחיות משרד הבריאות הנך מתבקש לחבוש מסכה בכל זמן שהותך בחוף וכן לשמור מרחק של 2 מטרים בין מקבץ נופשים למשנהו. בילוי נעים".

משרד הפנים העביר גם הנחיות לרשויות המקומיות לקראת פתיחת החופים, ביניהם סימון מקומות רחיצה, הנופשים יתאספו לקבוצות של 6 אנשים / משפחה גרעינית אחת, תוך שמירת מרחק של 2 מטר בין כל מקבץ נופשים. בנוסף שירותי העירייה ינקו ויחטאו מידי שעה את כל האזור.

בתוך כך, בכל אזורי הרחצה יוצבו שלטי אזרה, ובהם הנחיות ברורות על שמירת הוראות משרד הבריאות והריחוק החברתי. צוותי האכיפה של העירייה יהיו אחראים לשמירת כל הכללים, לשם כך יועבר תקציב מיוחד לרשויות החוף .

מנתוני משרד הפנים עולה שכ- 90% ממקרי הטביעה בחופים התרחשו בהיעדר מציל, בחוף אסור לרחצה או לאחר סיום שעות שירותי ההצלה, וכן בעקבות כניסה במצב שיכרות לים. בעונת הרחצה 2019 טבעו למוות 27 איש ובעונת הרחצה 2018 טבעו למוות 28 איש. בהקשר זה, משרד הפנים שב וקורא לציבור לשמור על כללי זהירות ברחצה בים ומתריע מפני כניסה לים בחוף ללא מציל.

כבכל עונה, משרד הפנים דרש להגדיל את תקציב האחזקה ופיתוח חופי הרחצה מתוך הבנה כי עלות אחזקתם ופיתוחם הינם גבוהים ביותר והנטל נופל בעיקר על תושבי רשויות החוף. לאחר מאמצים אכן הושג סכום נוסף בגובה של כ-13 מלש"ח לעונת הרחצה הנוכחית לטובת תקצוב שוטף לרשויות החוף שאינן איתנות למעט אשקלון ואשדוד. זאת בנוסף לתקציב ייעודי לצורך יישום הנחיות התו הסגול בסך של 8.8 מלש"ח, אשר יועבר אליהן מדי חודש בהתאם להתפשטות נגיף הקורונה. תקציבים אלו מצטרפים לתקצוב שנתי בגובה של 7.5 מלש"ח נוספים לרכישת ציוד הצלה ובטיחות.

יצוין עוד, כי בתחילת שנת 2020 הועבר באמצעות קול קורא תקציב נוסף של כ-14 מלש"ח לרשויות הרלוונטיות לטובת פיתוח חופי רחצה חדשים, שדרוג חופי רחצה קיימים וטיפול במפגעי בטיחות. עד להחלטה על הקדמת עונת הרחצה ומכיוון שלא היו שירותי הצלה בחופים, יצא משרד הפנים בקמפיין ייעודי לאיסור הרחצה. במהלך העונה, עם יציאת הילדים לחופש הגדול, יופץ קמפיין הסברה נוסף לרחצה בטוחה בים, שיפורסם ברדיו, בטלוויזיה, באינטרנט ובעיתונות בשפות- עברית, ערבית, אמהרית ורוסית, תוך התאמה לקהלי יעד שונים.

שר הפנים, אריה דרעי: "ההחלטה על הקדמת עונת הרחצה הייתה הכרחית לנוכח רצונם הטבעי של אזרחי ישראל לצאת ולהתאוורר בחופים לאחר חודשים של סגר והגבלות. עתה יוכלו כולם לרחוץ בהנאה בחופים המוכרזים, בכפוף להנחיות המפורטות בעקבות משבר הקורונה. גם בעונת הרחצה הנוכחית נוכל להיכנס לחופים ללא תשלום".

5 תגובות

על כל יום שבית כנסת סגור גפני מקבל כסף

פיינגולד יש לך הוכחות לזה????
אין????? אז זו הוצאת שם רע …..מסכן שאתה!!!!

שטויות!

לא שכחו.
מספיק להאשים את כל העולם.
זה משמיים.
אנחנו צריכים לחזור בתשובה
להתאמץ יותר
צריך חשבון נפש אמיתי.

אתם לא שמים לב שהכל זה כי הם רוצים להרחיק אותכם מהקדושה. כי רק כך הם מצליחים במזימותיהם השפלות ולגרום לנו להשתעבד להם. צריך להיות חזקים ולא לשים עליהם ולפתוח את בתי הכנסת ולהשלים את שעות הלימוד שהחסרנו ולחזק ולגדל שם שמיים רק כך נצליח להלחם את מלחמת השם. זה הכל עצת השטן. שימו לב תתחזקו בתפילה. ולימוד כי על התורה העולם עומד.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן