מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו. קרדיט: האתר האינטרנט הרשמי של מושל ניו יורק

בשורה של ממש: מושל ניו יורק הודיע על פתיחתם המחודשת של בתי הכנסת

לאחר שבועות ארוכים בהם כלל בתי הכנסיות ברחבי מדינת ניו יורק היו סגורים על מנעול ובריח הודיע מושל המדינה על פתיחתם המחודשת, בדבריו ציין כי לעת עתה יתאפשר כניסתם לבתי הכנסת של 25 אחוז מסך המתפללים הקבועים

 • הריני ממנה לשליח את מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א להעביר עבורי את המתנות לאביונים

  תוכן מקודם

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • מתנות לאביונים לקופת העיר, בפועל במזומן, בו ביום

  תוכן מקודם

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו הודיע במהלך השבת האחרונה כי הוא מאפשר בהקדם את פתיחתם המחודשת של בתי הכנסיות ובתי המדרשות ברחבי מדינת ניו יורק זאת כשלב נוסף במסגרת ההקלות אותם הוא החל לאפשר במהלך השבועיים האחרונים.

בהקלות שהכריז עליהם מושל המדינה הוא ציין כי יתאפשר באופן מיידי פתיחת כלל בתי הכנסיות ובתי המדרשות ברחבי המדינה. קואומו אף ציין במהלך דבריו כי בתי הכנסיות יוכלו להיפתח באופן מיידי אם כי הם יידרשו לפעול במתכונת מצומצמת של 25 אחוז מסך האנשים המגיעים בדרך כלל לבתי הכנסיות, זאת בנוסף על שמירת מרחק בין אדם לאדם.

מושל ניו יורק ציין כי ההחלטה תקיפה בכל רחבי מדינת ניו יורק למעט העיר ניו יורק עצמה שההחלטות לגביה יתקבלו מחר (שני) וככל הנראה גם שם יתאפשר פתיחת בתי הכנסיות בכפוף לכללים אלו.

קואומו אף ציין בדבריו את ההתאוששות הניכרת היטב ברחבי מדינת ניו יורק אחרי חודשים של התפרצות והתפשטות נגיף הקורונה, "זו אנחת הקלה גדולה" אמר.

יצוין כי רק לפני כשבועיים הורה מושל המדינה כי הוא מתיר לחדש את קיום התפילות בהשתתפות עשרה מתפללים בלבד, הוא אף המליץ שלא לפתוח את בתי הכנסת, כעת עם החלטתו החדשה הבשורה הפכה לשיחת היום בריכוזים החרדיים במדינה אשר מתכוננים לחזור שוב אל בתי הכנסיות לאחר שבועות ארוכים של מנייני המרפסות ותפילות בבתים הפרטיים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן